30 серпня в Охрамієвичах Корюківського району виявили двох свиней, хворих на африканську чуму. Олександр Ващенко, начальник управління ветеринарної медицини в Корюківському районі, запевнив: «М’ясо хворих тварин на базар не потрапить. Продаж свинини заборонений з 31 серпня». Чи справді сальця і свинячого м’ясця в Корюківці не купити?

…А зазвичай три – чотири!

У неділю, 7 вересня, на базарі в Корюківці людно: одні картоплю купують, інші продають, кипить торгівля хлібом, ковбасами, усілякими ласощами. А от у м’ясному павільйоні тихо. Терези стоять на порожніх прилавках. Торгує лише одна точка зі свининою. Свого поросятка зарізала 59-річна Надія Воротинська.

— Балик — 70 гривень, стегно — 65, гомілка — 25 за кілограм, — показує свій товар Надія Іванівна. — Сало побрали, м’ясо залишилось. Сало було по 40, 35 і 30 гривень. Хоча сьогодні я один продавець, ціну не піднімала. Продаю за тією, що була до карантину. Я корюківська, на базар виношу домашнє сало-м’ясо. Зарізали своє порося, і на базар, бо в нас студенти, за навчання платити треба.

Зазвичай у неділю на базарі продають три-чотири туші. Три — це перекупники, і одна чиясь своя.

— Телятину зовсім не продають?

— Рідко. Якось у нас попиту нема. Курятину майже не продають. Чи не в кожного свої кури, бройлери. Це ж вам не Чернігів.

— Свинину продавати можна, — розповідає директор лабораторії ринку Тетяна Богдан. — Тільки при наявності довідок. Якщо продавати хоче житель нашого району, йому потрібна ветеринарна довідка і штамп про попередній огляд туші. Процедура така. Людина звертається у ветеринарну лікарню і каже, що хоче продати на базарі свою свинину. Спеціаліст лікарні виїздить на місце, до живого поросяти. Міряє температуру тварини, дивиться на його загальний стан, чи воно клінічно здорове. Якщо все нормально, дає дозвіл різати. У присутності ветлікаря свиню ріжуть. І тут же на туші ставимо штамп про попередній огляд, виписуємо довідку. Тоді господар привозить свинину на базар. Ми перевіряємо документи, оглядаємо знову всю тушу, робимо аналізи. І можна продавати. Ветсанекспертиза туші коштує 20 гривень 90 копійок. За ветеринарну довідку в касу треба заплатити 14,46 і 12 з копійками за клінічний огляд.

— Чого ж тоді так мало свинини? Інші не знають, що можна торгувати?

— Усі знають. Продавців ми попередили. Але ж у нас торгують здебільшого перекупники. А треба ж до своєї живої свині привозить ветлікаря на огляд. От і проблема.

— Якщо продавці з іншого району?

— Потрібне ветеринарне свідоцтво (форма №22). Береться безпосередньо у ветеринарів свого району. От із Городища Менського району Людмила Радченко думала привезти тушу в неділю. Розпитувала, що треба, але чогось передумала.

Телятину поки невигідно продавати — не беруть. Хіба зараз почнуть. А так за всі вісім місяців цього року продали тільки шість туш.

А ще у Корюківці можна купити свинину в супермаркеті «АТБ». Правда, на вітрині лежало тільки м’ясо на шашлик по 55,99 за кілограм.

«Бездокументних» поросят не пустили

На недільному базарі в Мені (навпроти автостанції) людей не злічити. Але м’ясний павільйон об одинадцятій майже порожній.

— Продавців з Корюківки нема і ніколи не було, — запевняє завідуюча лабораторією ПСК «Менський ринок райспоживспілки» Оксана Белашко. — У нас — меняни, іноді підторговують двоє із Сосниці. Сало зараз по 30-40 гривень. М’якоть — по 60. А 65 — це вже дуже дорого. Покупці з Корюківки приїжджають до нас постійно. У них свинина дорожче. А от продавати меняни в Корюківку їздять. Для того, щоб торгувати свининою на нашому базарі, також треба ветдовідка.

Живими поросятами торгувати можна. Заїжджали сьогодні зранку до нас, хотіли маленьких продати. Без документів.

— Кажу: «У вас по очах видно, що ви з Корюківки», — долучається до розмови завідувачка лабораторії на Троїцькому базарі Світлана Безугла (у неділю вона тут, на Центральному). — «Ні, ми з Коропа. Згодні будь-який штраф заплатити, аби торгувать».

— Але ми на воротах уже їх не пропустили, — запевняє Оксана Степанівна. — Прогнали. Пускаємо тільки з довідками. Дуже боїмося африканської чуми, щоб не поширилася. Хоча не думаю, що в Охрамієвичах настільки підприємливі люди, що будуть по базарах поросят розвозити. За свій ринок я, наче, спокійна.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч».

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;There are worse that that could be happeningEarlier this week, it looked like he wouldn’t be able to make this event, either.prima classe alviero martini
And find his way he did.mulberry uk
All of these end up promoting the school and unifying parents and teachers.mulberry bag outlet
That honor goes to the Vassalo brothers, Italo and Luciano, who are still considered amongst the best Ethiopian footballers ever.prima classe alviero martini
Phylogeography and diversity of the terrestrial isopod Spherillo grossus (Oniscidea: Armadillidae) on the Australian East Coast.boutique louboutin
With her keen investigative instincts and brilliant interrogation techniques, Brenda often closed her cases by eliciting a confession or cornering a suspect through sometimes questionable methods.prada uk
Belarus can be a tricky team.toms outlet

Коментарі закриті.