Із виступу військового комісара Менського РВК Віктора Павлюка перед керівниками підприємств, установ та організацій Менського району.

Шановні керівники підприємств. На виконання указу Президента України “Про часткову мобілізацію”, що набрав чинності 20 січня 2015 року, на території Менського району розпочалась мобілізаційна компанія, що проходитиме у три хвилі і триватиме 210 днів. Але перші відправки мобілізованих до навчально-тренувальних центрів відбудуться вже завтра.

Основним завданням мобілізації-2015 є створення ресурсу для:

1) забезпечення ротації військових;

2) при необхідності, збільшення чисельності Збройних Сил.

Виходячи із законів України “Про оборону”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок та військову службу”, завдання комісаріату – забезпечити поставку людських ресурсів та техніки національної економіки до ЗСУ. Завдання ж підприємств – забезпечити оповіщення та вчасне прибуття військовозобов’язаних, спланованих до мобілізації, а також техніки, що вилучається на потреби Збройних Сил. При цьому техніка має бути елементарно укомплектована, технічно справна та заправлена паливом мінімум на поїздку до смт. Гончарівське та назад.

Щодо людських ресурсів: у цілому по Україні зафіксована значна кількість добровольців для призову по мобілізації, лідирує в цьому показнику Харківська область.

У зоні відповідальності Менського РВК такі громадяни теж є, але кількість значно менша, ніж хотілось, та і спеціалізація цих осіб значно відрізняється від потреб ЗСУ. Тому для забезпечення виконання нарядів, що отримує комісаріат, будуть залучатися інші військовозобов’язані, що мають відповідні військово-облікові спеціальності.

Але такі люди найчастіше досить успішно працюють на підприємствах. І ваше завдання як керівників – проводити з ними відповідну роботу, за потреби вчасно провести оповіщення та забезпечити явку. Якщо ви цінуєте даного працівника то неодмінно збережете за ним протягом року робоче місце та середній заробіток, який держава все ж зобов’язується компенсувати. Тоді ваш працівник, знаючи про забезпечений тил, буде надійним захисником, з честю виконає військовий обов’язок та неодмінно повернеться на робоче місце.

За невиконання цих простих рекомендацій, порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачається адміністративна відповідальність у вигляді суттєвих штрафів.

Цим же Указом Президента оголошується підготовка до демобілізації тих військовослужбовців, що були призвані в першу хвилю з 18 березня по 1 травня з метою звільнення їх з військової служби та можливості повернення їх додому до закінчення однорічного терміну. Імовірно, що частина демобілізованих виявить бажання залишиться на військовій службі, але більшість захоче працевлаштуватися. Тому я вважаю, що значних проблем через відтік кадрів у підприємств району не буде.

Зараз головне спільними зусиллями виконати мобілізаційні завдання, значно не порушивши роботу підприємств. Тому запрошую кожного до співпраці. Захистимо Україну разом!

Коментарі закриті.