apple-touch-icon_400x400Українські журналісти стали ще більше юридично захищені: сьогодні, 11 червня набрав чинності закон, яким встановлюється кримінальна відповідальність за погрозу або насильство над представниками ЗМІ, – повідомляє “Високий Вал“.

Кримінальна відповідальність новим законом передбачена також за умисне знищення або пошкодження майна журналіста.

Погроза вбивством, насильство або знищенням чи пошкодженням майна журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням медійником професійної діяльності карається виправними роботами на строк до 2 років або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Умисне заподіяння журналістам побоїв, легких або середньої тяжкості ушкоджень у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності каратиметься обмеженням волі на строк до 5 років.

У разі, якщо названі дії вчиняються організованою групою, вони караються позбавленням волі на строк від 7 до 14 років.

Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності, карається штрафом від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів, арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 5 років.

У разі, якщо такі дії вчинені шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 6 до 15 років.

Захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї з метою спонукання вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Також запроваджується виплата з Державного бюджету компенсацій у разі загибелі журналіста під час виконання ним професійних обов’язків, або у разі його поранення, заподіяного під час виконання професійних обов’язків.

У разі загибелі журналіста під час виконання професійних обов’язків членам його сім’ї виплачуватиметься одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, у разі поранення – допомога у розмірі до 50 прожиткових мінімумів.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла цей закон 14 травня 2015 року. Президент о підписав документ 8 червня.

Коментарі закриті.