pojЗа перше півріччя цього року кількість пожеж, що сталися на території Чернігівщини, значно зросла: 894 випадки проти 713 минулорічних. На жаль, наш район також не став виключенням: за перші шість місяців пожеж та загорань тут виникло на 40 відсот­ків більше.

У вогні загинули 65 людей

Найбільше від вогню у Чернігівській області потерпає житловий сектор. Пожежі нанесли збитку на суму близько чотирьох мільйонів гривень, знищено та пошкоджено 38 одиниць техніки, 538 будівель і споруд (можна сказати – ціле велике село). А найстрашніше, що на місці пожеж виявлено 65 загиблих людей, ще 17 осіб – травмовано.

Звичайно, Державна служба надзвичайних ситуацій (так зараз називається структура, до якої входять пожежно-рятувальні підрозділи та інспекція – авт.) докладає значних зусиль до боротьби з вогняним лихом. За перше півріччя вогнеборцями врятовано матеріально-технічних цінностей майже на сорок мільйонів гривень, з вогняного полону врятовано 71 людину. Та ситуація залишається досить непростою.

– На території нашого району у першому півріччі виникла 41 пожежа, у минулому році за цей період було лише 29, – ділиться невтішною статистикою з найближчою газетою тимчасово виконуючий обов’язки начальника 10-ї ДПРЧ Олег Омельяненко. – Вогонь завдав збитків на 77 тисяч гривень.

Причини і наслідки

– Основними причинами виникнення пожеж є необережне поводження з вогнем, – запевняє головний інспектор РВ УДСНС в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Таких випадків було 23. Дев’ять пожеж сталися внаслідок порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, шість – від несправності опалювальних печей та установок. Був і один підпал.

Минулий місяць також видався неприємно багатим на надзвичайні події: горіли житлові будинки, господарчі будівлі, загинула людина.

Від чиїхось необережності чи злочинного недбальства 21 серпня вигоріло три гектари сухої трави біля Степанівки, вогонь загрожував навіть садибам.

Глибокої ночі 25 серпня запалав житловий будинок у Локнистому. Вогонь пошкодив покрівлю по усій площі та стіни будівлі. Боротися з вогняною стихією виїжджали місцеві пожежники та пожежна команда з Березни.

О п’ятій ранку 27 серпня сталася трагедія у Феськівці. Від вогню і диму загинув пенсіонер-інвалід 1943 року народження. Чоловік проживав сам, любив закурити у ліжку. Саме це і стало причиною пожежі.

Після обіду цього ж дня зайнявся житловий будинок у районному центрі, по вулиці Олега Кошового. Пошкодивши покрівлю і стіни будівлі та хатні речі, вогонь завдав збитків більше ніж на 15 тисяч гривень.

Коментарі закриті.