203334mОбласною прокуратурою заявлено до суду ряд позовів до орендарів великих земельних масивів, які ухиляються від законного розміру орендної плати. Про це повідомив в. о. прокурора Чернігівської області старший радник юстиції Іван Кайло.

У зв’язку з тим,  що договори укладені багато років тому, до прийняття відповідних законодавчих змін, орендна плата там передбачена подекуди і в 10 разів менша за встановлену вимогами закону сьогодні (має бути на рік не менше 3% нормативно-грошової вартості землі).

Зокрема, орендар 55 га землі в Бахмацькому районі області сплачував 2 тис грн замість 15 тис грн, орендар 96 га землі в Менському районі ― 22 тис грн замість 65 тис, орендар 131 га на Ічнянщині ― 17 тис грн замість 60 тис, орендар 160 га в цьому ж районі області ― 17 тис грн замість 93 тис грн.

Аби не платити більше, орендарі ігнорували пропозиції відповідного державного органу про внесення змін до своїх угод.

В. о. прокурора області наголосив на тому, що вимоги прокурорів про внесення змін до таких договорів оренди ґрунтуються виключно на нормах закону. Розуміючи це, після пред’явлення прокуратурою в інтересах держави таких позовів до суду відповідачі нерідко виконують позовні вимоги, не чекаючи судових рішень. Наприклад, у Бахмацькому районі Чернігівської області за таких обставин орендар, який використовує більше 1000 га землі, зобов’язався сплачувати за її оренду не 0,28% від її вартості, як раніше, а 4%. Завдяки цьому до місцевих бюджетів від нього надходитиме вже не 20 тис грн, а 626 тис грн.

У випадках незгоди з позовними вимогами відповідачам теж доведеться платити за землю згідно закону, але вже за рішенням суду. У таких випадках на них покладаються ще й судові витрати.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Коментарі закриті.