На кінець червня реєстраційно-екзаменаційними підрозділами ДАІ Чернігівської області зареєстровано вже 6095 мопедів. Але не всі поспішають це зробити та ще й правила дорожнього руху порушують.

– Активно поповнюють чорний список ДТП скутеристи, вони нерідко «лихачать» і перевищують швидкість, – каже в.о. начальника ВДАІ РВ УМВС України в Чернігівській області Максим Глазов. – З початку року з вини водіїв мопедів та скутерів на Чернігівщині сталася 31 дорожньо-транспортна пригода, дві особи загинули, 25 отримали поранення. Турбує безпечність скутеристів, яка призводить до трагедій на дорогах. Цього року лише на території нашої області на учасників дорожнього руху складено 4182 адміністративні протоколи за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. З них третина припадає на скутеристів. Також експлуатуються несправні мопеди, часто керують скутерами підлітки, які не мають відповідних навичок водіння. Транспортні засоби не зареєстровані.

З 1 січня 2010 року в Україні запроваджена державна реєстрація мопедів з робочим об’ємом двигуна до 50 см. куб. Перша держреєстрація мопедів, придбаних до 29.12.2009 року, проводилась за спрощеною процедурою, без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання. Реєстрація за вказаною процедурою не має обмежень по строкам.

Мопеди (скутери), придбані після 29.12.2009 року, а також всі двоколісні транспортні засоби з робочим об’ємом двигуна понад 50 см. куб. реєструються на загальних підставах у відповідності до Порядку державної реєстрації транспортних засобів. Для реєстрації такої категорії транспортних засобів необхідно надати документи, що підтверджують правомірність їх придбання (довідка-рахунок, вантажна митна декларація, сертифікат відповідності).

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання.

Право на керування транспортними засобами категорій A1, A може бути надано особам, які досягли 16-річного віку, та підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.

Водії скутерів і мотоциклів за порушення правил дорожнього руху притягуються до відповідальності на загальних підставах. Зокрема, за керування транспортними засобами без посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом, передбачено штраф у розмірі 425 – 850 гривень. Керування транспортним засобом особою, яка не має права керувати таким транспортним засобом, обійдеться порушнику в 510 – 595 гривень.
ДАІ радить не затягувати ні з реєстрацією, ні з отриманням посвідчення водія відповідної категорії.

Коментарі закриті.