З 1 по 30 квітня на території Менського району, як і по всій Україні, проводиться місячник добровільної здачі зброї.

У зв’язку зі складною криміногенною  обстановкою в країні,  поліція закликає з розумінням поставитись до вимог керівництва Національної поліції України і здати в органи поліції вогнепальну зброю, що не є законно зареєстрованою належним чином.

Нагадаємо, що всі, хто в період з 1 по 30 квітня, добровільно принесе і здасть в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, будуть звільнені як від адміністративної, так і від кримінальної відповідальності.

Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачає досить суворе покарання.

Як наголосив начальник Менського відділу поліції Сергій Кагадій, стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. За придбання,  зберігання,  передачу  іншим  особам  або  продаж громадянами  вогнепальної  мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі  понад  100  метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ – накладення  штрафу  від  трьох  до  п’яти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф  від  чотирьох  до  семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно з ч. 2 ст. 263 – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку а також громадян, які знайшли зброю, просимо звернутися до працівників дозвільної системи Менського відділу поліції з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Коментарі закриті.