«Отакий у нас «парк Березнянського періоду», – скрушно показує помічник чергового відділу поліції Микола Прокопенко ряд потрощеного у селищі автотранспорту.

За останні кілька тижнів Менщина «вибухнула» автотрощами. А ще активізувалися крадії техніки. Про це розповідає начальник слідчого відділення Менського відділу поліції Мирослав Усік.

– Так і напишіть – просто «поперли» дорожньо-транспортні пригоди, – каже Мирослав Володимирович. – В аваріях потерпають і автомобілісти, й велосипедисти.

Не поділили дорогу

Лише у травні – три серйозні ДТП. В одній із них 12 травня загинула жінка, це сталося на виїзді з Мени у бік Макошине. На жаль, удар автомобіля для менянки, котра їхала велосипедом, став смертельним… А потім кілька ДТП у Березні.

Уже 16 травня «не помирилися» дві автівки – «Нива» і «Мерседес-спринтер». Вони зіткнулися серед білого дня біля автозаправної станції, що за Березною. Слідство встановило, що легковик виїжджав з території заправки, мікроавтобус намагався його обігнати. У результаті сталася аварія, у якій обидва авто отримали пошкодження, постраждали і були доправлені до лікарні водії.

Через п’ять днів у селищі знову ДТП. Цього разу на дорозі у Березні зіткнулися ще два авто – «Таврія» і «Сітроєн», котрий з невідомих причин виїхав на зустрічну смугу. І швидкість була невеликою, враховуючи, що рух відбувався у межах населеного пункту, але у результаті – троє людей на лікарняних ліжках.

Мопеди без документів

Неабияк активізувалися останнім часом і крадії транспорту. Приміром, 4 травня вночі у Мені з двору багатоповерхівки викрали ВАЗ. Любителів дармових коліс і досі шукають.

Користуються попитом у злодіїв і мопеди та скутери, за останній час було дві такі крадіжки.

Правоохоронцям нерідко додають клопоту самі власники мопедів – половина такого транспорту у Мені їздить незареєстрованою, без документів, – зауважує Мирослав Усік. – А це нереально ускладнює нашу роботу, адже інколи доводиться шукати якийсь, приміром, «дирчик червоного кольору». Без номерного знака, без встановленого номера на двигуні.

Велосипед за сотню

А найбільше від крадіїв традиційно у весняно-літній сезон потерпають власники велосипедів. Цей вид транспорту завжди користувався попитом у злодіїв, але, як каже Мирослав Усік, останнім часом якийсь просто «велосипедний бум» у нас відбувається. Лише за 11 днів червня шість таких крадіжок. Цуплять велосипеди з дворів, під’їздів, сараїв, крадуть під магазинами, коло хвірток. Примкнути ланцюжком – хоч якась гарантія, що двоколісного коня не потягнуть. І то не завжди.

Є попит – є і пропозиція, – зауважує Мирослав Володимирович. – Ну хто відмовиться купити велосипед за сотню? А саме за стільки злодії їх нерідко і продають.

Справді, у соцмережах у місцевих групах оголошень про продаж велосипедів не бракує. А поряд розміщені гнівні пости ошуканих колишніх власників двоколісного транспорту…

Коментарі закриті.