Чергова сесія Менської районної радиІз таким запитанням депутати відправили на доопрацювання Програму «Охорона та раціональне використання лісових ресурсів Менського району на 2014 – 2020 роки». Взагалі, вісімнадцята (остання у цьому році) сесія районної ради була доволі багатою на події та рішення.

Грошові пристрасті

Сесія розпочалася хвилиною мовчання. Депутати вшанували пам’ять колишнього голови районної ради Михайла Кота, життя якого недавно обірвала хвороба.

Потім депутатський корпус розглянув понад 40 нагальних питань із життя району. Але основний блок економічних питань, в тому числі Програму економічного та соціального розвитку Менського району на наступний рік, депутати змушені були зняти з порядку денного. Адже ще не прийнято бюджет.

Фінансів у своєму виступі торкнувся і міський голова Федір Фесюн. Він звернувся до депутатів із закликом більш зважено підходити до міського бюджету. Адже, зі слів мера, бюджет цього року було ухвалено без врахування усіх нюансів. Унаслідок цього міська рада на даний час перебуває у скруті: чотири місяці не отримували зарплату працівники КП «Менакомунгосп», під загрозою вуличне освітлення, добробут дитсадків.
Заступник голови РДА Олександр Мисник окреслив перспективи зменшення заборгованості із виплати зарплат до кінця року. Він запевнив, що на цьому тижні повинні «закрити» листопад і першу половину грудня.

Вогонь, вода і… земля з лісом

Про виконану роботу звітували голови комісій з питань регламенту, забезпечення законності та порядку Галина Ларченко і з питань агропромислового комплексу Василь Єрмоленко. Також було затверджено план роботи райради на 2014 рік і прийнято кілька рішень по районних програмах.

Якщо програми забезпечення пожежної безпеки на 2014 – 2015 роки та розвитку водного господарства на період до 2021 року (тут навіть ремонт шлюзів та очищення міського пляжу передбачаються) прийняли досить швидко, то «Охорона та раціональне використання лісових ресурсів на 2014 – 2020 роки» забуксувала усіма колесами. Доповідачу – керівнику ДП «Менарайагролісництво» Валерію Науменкову – посипалися запитання і про безконтрольну вирубку, і про неналежне відновлення лісового фонду, і про відсутність контролю за виконанням програми. Депутат Василь Леоненко підняв проблему нищення лісовозами доріг. Програму відправили на доопрацювання.

Прийнято рішення звернутися до Головного управління Держземагентства України у Чернігівській області з проханням посприяти узаконенню громадських пасовищ (на прохання Чапаєвської, Величківської, Бірківської, Данилівської, Осьмаківської, Семенівської та Ушнянської територіальних громад).

Лікарні – статут, радіо – ліквідацію

Депутати затвердили новий Статут ЦРЛ, дозволили здавати в оренду гаражі стоматологічного відділення. Затверджено структуру Менського центру первинної медико-санітарної допомоги (включає ФАПи, амбулаторії та сімейних лікарів), а також перелік належного нерухомого майна та основних засобів.

Також прийнято рішення про ліквідацію редакції районного радіомовлення. Встановлено кінцевий строк проведення ліквідації – до першого квітня наступного року.

З критичними зауваженнями у бік районної виконавчої влади виступив представник народного депутата України Олега Ляшка Василь Амельченко. Він довів до присутніх занепокоєння нардепа тим, що субвенція для Менщини у п’ять мільйонів гривень так і не була освоєна. А отже наступного року «вибити» кошти для нашого району буде значно важче. Також він запевнив, що всі кошти, зареєстровані на сьогодні у Менському відділенні казначейства, будуть обов’язково проплачені.

Голова РДА Анатолій Соломко не погодився зі звинуваченнями. А ще нагадав, що виконано ремонтних робіт на два мільйони гривень, але більшість сум ще винні підрядникам.

Опозиційні депутати критикували роботу журналістів газети «Наше слово».

Микола Довгий закликав колег-депутатів ставитися до своїх обов’язків із більшою відповідальністю, приділяти увагу по-справжньому важливим питанням, а не «порожнім паперам».

Коментарі закриті.