У Лісках пожежна команда існувала кілька десятиліть. І свою справу робила добре, допомагаючи ще й ближнім селам та райцентру, коли там розгуляється «червоний півень». На жаль, років із п’ять тому чергування скасували, а ось спецтехніку зберегли (вона на балансі сільради).

 

Зараз автомобіль лише чергує під час жнив на сільських полях, які орендує ТОВ «Мена-Авангард». Тоді за кермо «пожарки» сідає 30-річний місцевий житель Валентин Фещенко. Саме він з власної ініціативи і за свої кошти дав старенькому автомобілю нове життя і нову молодість.

Автомобіль хоч і старший за мене на сім років, ще досить непоганий, – розповідає Валентин Іванович. – Перебрав, підкрутив – зараз працює, як годинник. Ось тільки за все своє існування ніколи навіть не підфарбовувався. Я й подумав: що у мене рук не має, щоб довести техніку до ладу? А то і на поле на такій обідраній виїздити соромно…

 

І хоч чоловік за професією будівельник, та й на інших роботах добре розуміється. Зачищати та готувати до фарбування автівку допомогли Валентину земляки – водії Станіслав Шамрук і Сергій Прищепа. За власні гроші придбав фарбу, розчинник, лак. За тиждень старенький автомобіль вже виглядав, немов тільки-но зійшов із конвеєра.

 

Проста, добра справа від небайдужої людини. От би ще до неї і депутати та очільники району, сільських і об’єднаної громад долучилися, керівники агропідприємств допомогли. Віднайшли можливість відновити чергування місцевої пожежної команди, зберегти хоча б те, що маємо.

На сьогоднішній день у районі, окрім державної пожежно-рятувальної частини, функціонують дві місцеві пожежні команди у Березні і Макошине та шість ПСО по селах, – пояснює начальник 10-ї ДПРЧ Олег Омельяненко. – У Бірківці, Дягові, Куковичах, Локнистому, Семенівці та Миколаївці ще є пожежні автомобілі, організоване чергування. Враховуючи велику площу району, допомога нам конче необхідна. А якби на бойове чергування заступав ще й лісківський автомобіль, який за раз може чотири тонни води підвезти, ситуація значно б покращилася.

Коментарі закриті.