Єдиний соціальний внесок є визначальним у формуванні доходів пенсійного фонду. Отже, від сумлінності платників податків, які його сплачують, залежить своєчасність виплати пенсій.

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Чернігівській області Олег Шуба, за вісім місяців цього року платники Чернігівщини перерахували до бюджету 1 млн 961 тис. гривень єдиного соціального внеску. Від юридичних осіб надійшло 1 млн 825 тис. грн або 93 відсотки. З цієї суми 907,6 млн грн сплатили бюджетні установи.

В області більше 51,5 тисяч страхувальників – платників єдиного соціального внеску. З них півтори тисячі застрахувалися добровільно. Адже суми сплаченого ЄСВ визначають рівень майбутньої пенсії.

На жаль, не завжди цим переймаються роботодавці. Щомісяця юридичні та фізичні особи подають близько 13 тисяч звітів за найманих працівників. Але паралельно існує й ринок нелегальної найманої праці.

Непоодинокі випадки, коли з працівниками не укладаються договори при працевлаштуванні на роботу або неофіційно виплачується зарплата. З такими роботодавцями систематично проводиться роз’яснювальна робота щодо легалізації найманих працівників.

Є й ті, хто заборгував бюджету єдиний соціальний внесок. Для співпраці з такими платниками створені спеціальні робочі групи. З початку року на співбесіди були запрошені боржники – 257 керівників підприємств та 556 підприємців. За результатами проведеної роз’яснювальної роботи під час засідань робочих груп з початку року до бюджету надійшло більше 23 млн грн єдиного соціального внеску, зокрема, у серпні – 3,4 млн грн.

Коментарі закриті.