Держподатінспекція у Менському районі повідомляє, що з 1 січня 2012 року обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають податкові накладні, у яких сума податку на додану вартість становить понад 10 тис. грн. А також податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, не залежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Таким чином, коло платників податків – продавців, які зобов’язані реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, у 2012 році значно розшириться. Це є вагомим аргументом переходу на подання звітності в електронному вигляді для платників ПДВ, оскільки для здійснення цієї процедури необхідно виконати ті ж вимоги, що і для подання звітності в електронному вигляді.

Подання звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків – економія робочого часу та коштів на придбання бланків, гарантоване оперативне відстеження змін до форм звітності (і не тільки податкової), арифметичний контроль за показниками декларації, безпаперова технологія подання звітності, уникнення витрат часу на черги при поданні звітності, надходження підтвердження прийняття звітності, оперативність обробки податкової звітності, суттєве скорочення часу на проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного відшкодування.

Не зволікайте, звертайтеся до органів державної податкової служби за місцем реєстрації, укладайте договори про визнання електронних документів і подавайте звітність в електронній формі. Не дочікуйтесь того моменту, коли реєстрація вищеперелічених податкових накладних в Єдиному реєстрі буде обов’язковою, оскільки підготовка до укладення такого договору потребує певного часу.

За  довідками можна  звертатися у ДПІ у Менському районі за адресою: м. Мена, вул. Леніна, 57, каб. 2, або за телефоном 3-14-98 (сектор інформатизації процесів оподаткування, реєстрації та обліку платників податків).

 

Коментарі закриті.