76a5dba6b7Хатні гризуни дуже часто оселяються поруч з людиною, але багато з них теплий період року проводять в природних умовах. Восени, як правило, хатні миші, щурі та інші гризуни повертаються до теплих та ситних людських осель, – інформує завідувач Менського РВЛД ДУ « Чернігівський ОЛЦ» Юлія Зеркаль.

Саме тому з настанням холодів варто замислитися над дератизаційними заходами помешкань та інших об’єктів та споруд.

Дератизація – це комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з небезпечними в епідеміологічному значенні і шкідливими для різних галузей господарства гризунами. До їх числа відносяться щури, миші, полівки, кроти та інші дрібні ссавці. Дератизація, як дезінфекція та дезінсекція, є однією з частин комплексу заходів, що входять в систему заходів профілактики інфекційних захворювань, поліпшення санітарно-гігієнічних умов та усунення шкідників.

Найбільш небезпечними в розповсюдженні інфекційних захворювань є щурі та миші, оскільки вони найбільше контактують з помешканнями людей, з предметами побуту, продуктами харчування.

Щурі є джерелом багатьох інфекційних захворювань, якими хворіють і люди. Водночас вони є переносниками багатьох паразитів, таких як блохи, кліщі, комарі, сліпаки тощо. Найнебезпечнішим інфекційним захворюванням, що переносять щурі є чума, що здатна вражати людину через укуси бліх. Також щурі є переносниками і інших особливо небезпечних інфекцій, таких як сказ, содоку, лейшманіоз, зворотній тиф, рикетсіози, енцефаліти, лептоспіроз, грибкові захворювання (парша) та глистяні інвазії (трихінельоз та ін.).  Водяні щурі є резервуаром туляремійної інфекції. Вони здатні заражати цією інфекцією звичайних полівок та хатніх миш. Значну епідеміологічну роль у розповсюдженні деяких інфекційних захворювань відіграють і миші. Насамперед миші та полівки відіграють головну роль у розповсюдженні геморагічної лихоманки.

Кожен вид гризунів може бути носієм певної інфекції, що здатна вражати і людей.  Інфікування людини відбувається при безпосередньому контакті гризунів з людиною під час сільськогосподарських робіт, мисливських промислів, через укуси комах-переносників, при поїданні гризунами продуктів харчування та під час дотику з предметами, забрудненими виділеннями хворих гризунів.

Усі згадані обставини зобов’язують кожного з нас не лише створювати умови несприятливі для існування гризунів, а й усілякими методами здійснювати боротьбу з епідеміологічно небезпечними гризунами.

Вагоме значення у боротьбі з гризунами мають профілактичні заходи, що полягають, у першу чергу, в постійному забезпеченні чистоти в помешканнях та навколишньої території, в торгівельних та виробничих приміщеннях тощо. Бажано застосовувати усілякі технічні засоби з метою створення перешкод на шляху доступу гризунів до приміщень. Це, передусім, встановлення решіток на вентиляційні канали, люки, затрамбовування щілин,  та отворів тощо.

Поруч із профілактичними методами боротьби з гризунами, періодично необхідно застосовувати і винищувальні методи. Серед яких найбільшої популярності набувають механічні та хімічні способи.

Здавна відомий спосіб боротьби з гризунами – це відловлювання їх спеціальними капканами та пастками. Варто знати, що трупи гризунів необхідно спалити або продезінфікувати, після чого закопати на глибину не менше 75 см. А знаряддя лову промити гарячою водою і продезінфікувати.

Найбільш розповсюдженим способом боротьби з гризунами є хімічний метод, що передбачає знищення гризунів за допомогою різних отрутопринад.

На ринку України реалізується значна кількість препаратів, призначених для знищення гризунів. Однак варто пам’ятати, що більшість із них – це хімічні препарати з різним ступенем токсичності. Купувати препарати, призначені для знищення гризунів необхідно виключно в спеціалізованих об’єктах торгівлі, продавець повинен мати ліцензію на право здійснення даного виду діяльності. В іншому випадку можна отримати фальсифікат, який не лише не дасть бажаного ефекту, а й являтиме загрозу для здоров’я. Купуючи такий засіб, значну увагу слід приділяти сертифікації продукції. Товар повинен бути герметично упакованим, на пакувальній тарі повинна бути вказана вся інформація щодо виробника, інструкція про використання, застережні заходи тощо.

Перед тим як розпочати обробку приміщення необхідно уважно вивчити інструкцію про використання препарату і все виконувати чітко, дотримуючись вказівок інструкції.        Під час розкладання приманок необхідно суворо дотримуватись запобіжних заходів, правил особистої гігієни. Руки необхідно захищати щільними гумовими рукавичками.           Зберігати отрутопринади потрібно герметично упакованими в місцях, недоступних для дітей, а ще краще під замком.

Останнім часом набувають популярності також нехімічні методи боротьби з шкідниками. Це, передусім, використання професійного обладнання (апарати ультразвукового захисту тощо).

Дератизація – це комплекс заходів боротьби з гризунами, який повинен здійснюватися, у першу чергу, комунальними організаціями та власниками підприємств, установ, організацій, шляхом укладання угод з організаціями, які мають відповідні ліцензії, підготовлений персонал та дозволені для використання засоби боротьби з гризунами, з обов’язковим  контролем знищення гризунів.

Тож варто усім звернути увагу на необхідності та своєчасності проведення дератизаційних робіт.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Three subjects Psychology, Mechanical Engineering and Chemical Engineering received the maximum possible score of 100% satisfaction

More academic arguments in support of the Jesus Myth theory can be found in the writings of Richard Carrier and Robert Price.chaussures louboutin pas cher

“I’m not sure if there was a whole lot CAPS could do for me because I was really good at arguing with myself and rationalizing how I felt,” he said.timberland boots sale
In Claire Chambers and Caroline Herbert (eds) Imagining Muslims in South Asia and the Diaspora: Secularism, Religion, Representations.mulberry uk

On the bulls eye that comes with being unbeaten, Jordan said, “There was no pressure (for us).discount mulberry bags uk

Коментарі закриті.