День відкритих дверей у кредитній спілці "Дія"Саме так виходили з приміщення кредитної спілки «Дія» у Мені жителі району. З нагоди Міжнародного дня кредитних спілок там влаштували веселе свято з конкурсами, розіграшами та подарунками.

Максимум уваги

Вбрана у костюм української Солохи керівник кредитної спілки Валентина Пилипенко кожному учаснику свята, котрий саме того дня завітав до «Дії» узяти кредит, вручала подарунок. Та ще й у жартівливій формі пропонувала поторгуватися:

– Ну, то я вам даю 30 гривень – і ми коробку не відкриваємо. Ні? То даю півсотню! Знову ні? Ну то беріть ось пляшку гарного вина – кредит «обмиєте»…

Миколі Присівку зі Стольного дісталася коробка шоколадних цукерок. Прийшов чоловік до кредитної спілки по гроші, бо корову купити зібрався, а отримав ще й приємний сюрприз.

– Кожній людині, котра до нас завітала, приділяємо максимум уваги, – каже Валентина Миколаївна. – От, приміром, при­йшов сьогодні чоловік кредит оформляти на тисячу гривень. І видно було, що засмучений. Такі суми зазвичай на лікування беруть. А ми йому і подарунок вручили, і в лотерею пограти запропонували – аж розцвів! Каже, що й на душі полегшало.

На свято у «Дії» за дві гривні можна було купити «ложку щастя»: загадати бажання і, розмотавши обгортку, виконати інструкцію – от бажання й збудеться.

А за п’ять гривень можна було придбати безпрограшну лотерею. І виграші виявилися солідні: набір вишуканих фігурних новорічних свічок, кухонне приладдя, порцелянова шкатулочка для прикрас. І ще багато-багато іншого. Ганна Резнік з Ушні пораділа красивим свічкам, а менянка Валентина Кукса – набору з перечниці та сільнички.

Пощастило і розумникам: відповівши на 10 запитань, можна було отримати торбинку монет. А найсолідніші призи – електрочайник та електрообігрівач – дістануться авторам кращих виразів, віршів та прислів’їв про кредитну спілку «Дія».

Дієві новації

«Дія» не лише святкує, але й працює креативно.

Віднедавна спілка входить у робочу групу кредитних спілок, котрі співпрацюють з американським проектом «АгроІнвест». Суть співпраці полягає у сприянні розвитку фермерських та одноосібних селянських господарств.

– Маємо кілька детально розроблених кредитних продуктів, – розповідає Валентина Пилипенко. – Це, по суті, готовий бізнес-план, де прораховано усе до дрібниць, виписані графіки погашення кредиту та отримання прибутку. Наприклад, один із таких продуктів – «Сухий вітамін» – придбання сушарки для виготовлення сухофруктів. Для того, аби справа у підприємця йшла максимально успішно (а ми у цьому також зацікавлені), організовуємо так звані стадітури. Іншими словами, допомагаємо агропідприємцям навчатися, набиратися досвіду в успішних господарствах.

У рамках проекту «Вирощування полуниці» група аграріїв, членів КС «Дія», котрі збираються займатися вирощуванням полуниці та малини, їздила нещодавно до Лосятина Тернопільської області. Досвідчені сільгоспвиробники, економісти показали на практиці застосування нових технологій, а потім ще й прислали саджанці першої репродукції за символічну плату.

Подібний стадітур відбувся недавно і на Львівщину, до кооперативу, який займається молочарством. Зокрема, сільгоспвиробники побачили такий метод роботи: доїльні апарати застосовують прямо на вигоні, відразу молоко переливають у спеціальні охолоджувальні пристрої та транспортують.

– Плануємо реалізовувати ще кредитний продукт «Овочівництво», – зауважує Валентина Пилипенко. – Прагнемо, аби члени нашої спілки мали успішний бізнес, тож працюємо на партнерських засадах.

Коментарі закриті.