Для цьогорічних випускників останній дзвоник пролунає 27 травня, а вже наступного дня юнаки та дівчата танцюватимуть останній шкільний вальс.

3265448Одинадцятикласники Жовтневої школи Валерій Труба, Катерина Холодна та Тетяна Петренко на Інтернет-порталі Центру оцінювання якості освіти переглядають інформацію, яка допоможе їм успішно скласти тести. Фото автора.

У навчальному році, що минає, випускників загальноосвітніх шкіл очікує чимало нововведень. Про нюанси випуску та вступу-2010 розповіла «Нашому слову» спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Наталія Курницька.

Тести плюс атестат

Зовнішнє незалежне оцінювання цього року почнеться 2 червня, а завершиться 23 червня. ЗНО проводитиметься для абітурієнтів вузів, а не для школярів. Це означає, що тестування проходитиме вже після того, як випускники отримають атестати. Минулого року тестування давало оцінку для державної підсумкової атестації (тобто оцінку для атестата) й оцінку для вступу до вузу. Зараз оцінку для атестата учень заробляв у школі під час державної підсумкової атестації, і жодна оцінка з тестування до атестата вже не йде.

Випускники дев’ятих класів державну підсумкову атестацію проходитимуть у першій половині червня у звичній формі.

Ще одне нововведення: згідно з умовами вступу до вишів, до результатів ЗНО в усіх випадках приплюсовуватимуть середній бал атестата. Може статися так, що для когось він буде визначальним. Наприклад, середній бал атестата має розсудити, хто з двох абітурієнтів, які отримали однакову кількість балів на ЗНО, вступить до вузу, а хто – ні.

Без пін-коду – ніяк

Змінилися і терміни приймальної кампанії: цього року вищі навчальні заклади почнуть приймати документи з 1 серпня. А оцінки із ЗНО будуть оприлюднені до 30 липня. Результати тестування вноситимуть до електронної бази даних.

Доступ до інформа- ції матимуть учасники ЗНО: для отримання даних із Інтернет-порталу testportal.gov.ua їм треба буде ввести номер свого сертифіката та пін-код, вказаний у ньому. Цю персональну інформацію учні отримали при реєстрації для проходження ЗНО. Також доступ до результатів ЗНО матимуть члени приймальних комісій.

За словами методиста районного методкабінету Алли Косовненко, наразі 11 шкіл району та Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат мають доступ до мережі Інтернет. Також, у багатьох Інтернет є вдома. Таким чином, переглянути свою сторінку з персональними даними зможе кожен випускник.

Випускні – після дзвоника

Свято останнього дзвоника у нашому районі відбудеться 27 травня. На урочистості до кожної школи прибудуть гості – представники керівництва району. Можливо, навідається хтось із народних депутатів.

Випускні вечори (під час яких випускники отримають атестати) пройдуть 28 та 29 травня. На відміну від минулих років, питання організації «неофіційної частини» буде скоріше «головним болем» батьків, а не школи, оскільки юнаки та дівчата на момент проведення випускних формально вже не будуть учнями та ученицями шкіл.

Телефон інформаційної служби Українського центру оцінювання якості освіти: 0(44) 503-37-93
Оплата розмов здійснюється за тарифами операторів зв’язку.

Режим роботи:
ПН – ЧТ – з 9.00 до 18.00;
ПТ – з 9.00 до 16.45;
СБ, НД – вихідні.

Графік проведення ЗНО-2010:

Українська мова і література – 2, 3, 4 червня

Іноземна мова – 7 червня

Біологія – 9 червня

Географія – 11 червня

Математика – 14, 15 червня

Історія України – 17, 18 червня

Хімія – 21 червня

Фізика – 23 червня

Коментарі закриті.