У грудні 1990 року була створена сучасна Державна служба зайнятості України (21 грудня 1990 року  вийшла Постанова Ради Міністрів УРСР «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР»)

Один із перших ринкових законів нашої держави – Закон України “Про зайнятість населення” – був прийнятий у березні 1991 року. Цей Закон та підзаконні акти щодо його застосування стали правовою основою діяльності служби зайнятості.

В Чернігівській області початок створенню місцевих структур державної служби зайнятості було покладено рішенням виконкому обласної Ради народних депутатів від 25.02.91 № 28 “Про створення державної служби зайнятості в області”.

7 травня 1991 року рішенням виконкому Менської районної ради народних депутатів було створено Менський районний центр зайнятості.

Фотокопія рішення про створення Менського РЦЗ


У витоків його створення стояла перший директор – Дубовик Олена Миколаївна. На її жіночі плечі звалилася велика кількість питань, які треба було оперативно вирішувати – це пошук приміщення центру зайнятості, укомплектування кадрами, технікою, організація навчання працівників. Перший колектив центру зайнятості складався з 3 працівників: директора, економіста 1 категорії та старшого інспектора. Утримання районного центру зайнятості здійснювалось з Республіканської частини державного фонду сприяння зайнятості, Розпорядником якої був Республіканський центр зайнятості.

Перший директор Менського РЦЗ - Дубовик Олена Миколаївна (1991-2004 рр.)

У грудні 1992 року в центрі зайнятості було встановлено перший персональний комп’ютер. Працювати на ньому доводилось по-черзі, оскільки, вже на той час штат працівників центру зайнятості налічував 5 осіб.

Перший персональний комп'ютер. На фото заст. директора Дей Надія  Василівна - лютий 1993 року
Перший персональний комп'ютер. На фото заст. директора Дей Надія Василівна - лютий 1993 року
У приміщенні райпобуткомбінату, 1994.

«Що було і що є – це як небо і земля» – порівнює Олена Дубовик.

Запровадження в 2000 році Єдиної Технології Обслуговування Незайнятого Населення дозволило підвищити якість соціальних послуг, пропускну спроможність центрів зайнятості, продуктивність праці працівників, забезпечило реалізацію концепції самодопомоги клієнтів, надання розгорнутої інформації роботодавцям і населенню.

З 1 січня 2001 року в україні набув чинності інший, вкрай важливий для нашої держави та діяльності служби зайнятості закон – «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Був створений Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб та роботодавців. За роки соціально-економічного розвитку незалежної України державна служба зайнятості також пройшла важливі етапи становлення та розвитку. За цей час створено:

–          на страхових принципах ситему соціального захисту населення від безробіття;

–          систему соціального партрерства;

–          систему кадрового забезпечення та підвищення кваліфікації кадрів служби зайнятості;

–          матеріально-технічну базу для надання соціальних послуг населенню і роботодавцям;

–          розроблені і впроваджені сучасні інформаційні технології.

У грудні 200З року впроваджено в роботу Єдину інформаційно-аналітичну систему служби зайнятості України (ЄІАС), засобами якої забезпечується інформаційна підтримка управлінських рішень щодо надання послуг, фінансових потоків, організації роботи персоналу та документообігу. Засобами ЄІАС створена уніфікована оперативна база даних про потребу в працівниках, пропозицію робочої сили і можливості професійного навчання в Україні. Єдиний інформаційний простір про вакансії та пропозицію робочої сили на базовому рівні (в режимі реального часу) дозволяє розширити зону пошуку роботи для кожного клієнта не тільки в межах району, області, а й держави в цілому.

З кожним роком зростає ефективність надання соціальних послуг. За 20 років існування Менського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося більше 49 тисяч жителів району, з них 36% охоплено активними заходами сприяння зайнятості, а саме: працевлаштовано більше 13 тис. осіб, 2412 – пройшли професійне навчання, 5774 приймали участь у громадських роботах, 421 безробітний відкрив власну справу.


У приміщенні готелю, весна 1998.
З історії Менського РЦЗ.

Коментарі закриті.