constitution_day_2014Сьогодні, 28 червня, Україна святкує День Конституції.

На жаль, в радянській та пострадянській традиції увага концентрується на формі, а не на суті. Більше того, сама суть не сприймається. Чому? Тому що ми ще не розвинулися до стану розуміння та використання на своє благо таких сутностей як незалежність та Конституція.

Часи радянського правління опустили нас до примітивного життя згідно з волею вождя. При цьому чим сильніший та багатший вождь, тим краще. Цілком закономірно найменш свідома частина українців прохала: “Путін прийди!”, зрозуміло, Путін як вождь виглядає набагато привабливіше наших вождів. Інша справа, що вождизм нічого, окрім бід, людям принести не може, навіть ковбасу по 2,20 ні кримчанам, ні лугадонцям не дали.

Життя не за волею вождя, а за спільно, всім народом сформованими законами, є життям на абсолютно іншому, вищому рівні цивілізаційного розвитку. Але для того, щоб опанувати цей вищий рівень, котрий несе людям дійсно гідне життя, необхідно бути достатньо розумними та наполегливими. Чому? Бо такі сутності як незалежність та Конституція є лише інструментами для готових їх використовувати людей.

А якщо неготові? Тоді люди обирають собі вождя і чекають від нього сумнозвісного “хліба та видовищ”. І такі вожді знаходяться, роздають людям на свята цукерки та пиріжки, влаштовують велопробіги та виступи артистів тощо. Але життя від того не кращає. Чому? Бо та суть, котра може покращити життя людей, у цьому всьому відсутня.

І все ж, зі святом, шановні меняни! Зі святом майбутнього, зі святом, опанувавши сутність котрого, ми зможемо створити собі та прийдешнім поколінням успішне життя.

Коментарі закриті.