З дітьми у Мені працюють професійні психологи
Психолог Анна Вознюк на занятті.
Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні. Сімейним кодексом України пріоритетом влаштування дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, визначено саме сімейне виховання, а однією з форм є прийомна сім’я. Прийомні батьки дають дитині те, чого не дасть державний заклад: любов і тепло, сімейний затишок і відчуття захищеності, вміння будувати стосунки в сім’ї, облаштовувати побут і раціонально планувати сімейний бюджет, а особливо адаптуватися у нашому швидкоплинному, повному злетів і падінь житті.

За інформацією Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на даний час в Менському районі функціонує 13 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей. Протягом цього року дві новостворені сім’ї усиновили дітей.

Перед направленням на навчання та отриманням рекомендації спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється підготовча робота з кандидатами у прийомні батьки. Адже вони повинні усвідомити, що дитина вже має певний життєвий досвід, свої цінності, вже є особистістю зі своїм іноді непростим характером, і завдання прийомних батьків – прийняти її такою, яка вона є. Протягом всього періоду функціонування сім’я супроводжується спеціалістами центру, батьки проходять підвищення кваліфікації кожні два роки, сім’ї надається необхідна методична допомога.

З проблемами підліткового віку тісно знайома будь-яка сучасна сім’я, адже саме у цей час дитина дорослішає, вона усвідомлює своє місце у світі, авторитет батьків не стає вже таким вагомим – на перший план виходять друзі, оточення. Як наслідок, виникають конфлікти: у школі – з друзями, вдома – з батьками.

Батьки і вчителі не розуміють, чому дитина не слухається. Можливо, це просто боротьба за увагу, за самоствердження проти надмірної батьківської влади і опіки. Іноді і батьки мислять застарілими стереотипами, поводять себе авторитарно, не розуміють молодіжну субкультуру.

З метою подолання протиріч та надання професійної консультативної допомоги Менським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді налагоджена співпраця з професійними практикуючими психологами. Алла Скок, викладач ЧДПУ, проводила заняття з прийомними батьками та опікунами. А 5 листопада у Менському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулось тренігове заняття з 18 дітьми–сиротами, дітьми без батьківського піклування на тему «Як навчитись запобіганню конфліктів».

Спільно з психологом, арт-терапевтом, спеціалістом у дитячо-батьківських відносинах Анною Вознюк діти навчалися розуміти свої почуття, їх контролювати, поважати почуття іншої людини. Тренінг приніс не тільки нові знання і уміння, а й друзів. Укладено домовленість про подальшу співпрацю.

Коментарі закриті.