Важливим кроком, спрямованим на прозорість та зрозумілість процедури адміністрування ПДВ, став Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16 липня 2015 року №643-VIII (далі – Закону).

Завдяки передбаченим нормам з удосконалення електронного адміністрування ПДВ буде досягнуто покращення роботи самої системи адміністрування, зокрема виправлення помилок, зниження ризику формування фіктивного податкового кредиту, а головне – зменшення кількості перевірок.

З 1 серпня підприємці запрацюють за новим удосконаленим законодавством. Переваги відчують сільгоспвиробники, постачальники комунальних послуг та інші сфери підприємницької діяльності. Адже податкова реформа має використовуватися виключно для стимулювання вільного підприємництва та економічного розвитку.

Як повідомила начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного управління ДФС у Чернігівській області Валентина Друцька, вищезазначений Закон набрав чинності 29.07.2015 року. Абзаци сьомий – одинадцятий підпункту 3 пункту 11 розділу І щодо застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності цим Законом.

Зокрема, Закон надає платнику податку право на отримання інформації про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку, скорочує реквізити податкової накладної, які втратили актуальність.

Крім того, Закон передбачає «обнулення» показника суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою коректного формування з 1 липня цього показника і включення до нього: суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних місяців / 4 квартали (так званий «овердрафт»); суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань із податку на додану вартість станом на 01.07.2015 р.; суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 р.; залишку коштів на електронному рахунку платника.

Відповідно до Закону, на кошти, що знаходяться на електронних рахунках платників, не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», і знімається арешт з грошових коштів, на які він був накладений.

Важливі новації передбачені Законом для сільськогосподарських підприємств. Зокрема, що платникам – сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (далі – Кодексу), додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Кошти, що надходять на такі рахунки, автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки таких с/г підприємств, протягом операційного дня та враховуються при обчисленні суми, на яку платник податку може зареєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування.

Слід наголосити, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності цим Законом для платників, що обрали спеціальний режим оподаткування, окрім обнуління, реєстраційна сума збільшується:

– на суму середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців (червень 2014 року – травень 2015 року) / 4 квартали (II квартал 2014 року – І квартал 2015 року) були задекларовані як такі, що спрямовуються на спеціальний рахунок платника – сільськогосподарського підприємства, відповідно до статті 209 Кодекcу. Така сума збільшення щокварталу (протягом першого числа відповідного кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців / 4 квартали станом на дату такого перерахунку були задекларовані платником. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком;

– до 31 липня 2015 року (період звітності місяць) та до 20 серпня 2015 року (період звітності квартал) одноразово збільшується реєстраційна сума на суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування (відповідно до статті 209 Кодексу) за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період – липень 2015 року.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;He had 28 rushing touchdowns for the Seahawks and 10 receiving TDs from 1976 through 1982It opened earlier this year at the former site of Freedman’s Bakery in Belmar, and this weekend, Beach Haus is celebrating its grand opening.prada bags
The movie was a bad movie.hollister outlet
The extraordinary length of the campaign makes it a challenge to keep people interested and motivated.occhiali gucci uomo

That likely would cost the team less than what Wilson and his agent are looking for: a contract that pays about $20 million a year over five years, Cole reported.michael kors outlet

“He was doing it for the players, Rosen said.ceinture hermes

Buffalo Sabres defenseman Jordan Leopold, top, pushes over Montreal Canadiens right wing Colby Armstrong, bottom, during the third period of their NHL hockey match at the Bell Centre in Montreal on Saturday, March 23, 2013.sac kelly hermes

Коментарі закриті.