П’ятий рік поспіль у нашому місті проходить фестиваль молодіжної неформальної творчості «Блискавка». Ювілейний фест організатори вирішили провести, розділивши на дві сцени.

Натхненниками і господарями фестивалю можна вважати Євгенія Кутика, Вадима Крука та Максима Харету. Вони і самі – особистості творчі, грають на музичних інструментах, пишуть пісні.

– Провести «Блискавку» допомагали люди та організації, – розповідає Євгеній Кутик. – Найбільше посприяли міська рада, РЕМ, який допоміг нам з апаратурою та забезпечив енергопостачання у парку, де проходив фестиваль. Звичайно ж, ми дуже вдячні всім, хто допоміг встановити сцену, прибрати територію.

– Уже другий рік нашим спонсором виступає директор «Мена ПАК» Алоізас Ляукас. Без його допомоги ми б, напевне, і не впоралися, – додає Євгеній.

Фестивалити дозволили тільки до десятої години вечора. Тож організатори і розробили дводенну програму, щоб встигнути все.

Першого дня була така собі лірична сцена. Дуже вдалим виявилося освітлення, яке додало невимушеності та легкості концерту. Фестиваль проходив на літньому танцювальному майданчику у парку імені Т.Г. Шевченка. Глядачі та учасники просто на землі намостили картонне покриття і повсідалися перед сценою. Атмосфера першого дня була такою, що здавалося, ніби перед сценою горить вогнище, а поруч тече Десна і ти знаходишся у колі своїх друзів та однодумців.

А ось другий концертний день був уже «на любителя». Жорсткіша музика та агресивніше виконання.

Виступали гурти не тільки з нашого міста, а й з Конотопу, Корюківки, Чернігова. Добиралися до Мени своїм ходом, а ті, що лишалися на ніч, отримували нічліг у організаторів та друзів фестивалю.

– Виступали здебільшого ті, хто вже не перший рік приїжджає до нас, – розповідає Євгеній, – але були й нові гурти. У соціальних мережах ми розміщували оголошення про наш фестиваль і запрошення виступити. Виконавці надсилали нам пісні. Ми прослуховували, якщо подобалося – запрошували до участі.

Особисто від себе хочу зазначити, що організатори постаралися на славу і фестиваль відбувся на високому рівні. Я не любитель настільки важкої музики, але мені дуже сподобалося. Хоча поведінка деяких шанувальників фестивальної творчості іноді просто шокувала. Пригадалися слова відомого російського музиканта Михайла Круга: «Нема поганої музики, є фанати, які її ганьблять».
Коментарі закриті.