Ювілей: від школи імені Леніна до районної гімназіїМенська районна гімназія розпочала свою історію як середня школа ім. В.І. Леніна в 1935 році. Її засновано радянською владою на базі семирічної школи ім. Косіора і перетворено на середній навчальний заклад з десятирічним навчання.

Це був єдиний середній загальноосвітній навчальний заклад в районі. Приміщення школи побудовано з матеріалу зруйнованих Максаківського монастиря та Олексіївського храму. Зараз це приміщення школи ім. Т.Г. Шевченка.

У школі до війни навчалося 945 учнів та працювало 39 учителів. Деякі з них були удостоєні державних нагород. Так, подружжя вчителів Білошицьких було нагороджено орденом Леніна. Першим директором школи був Скепський.

У роки Другої світової війни багато вчителів та учнів пішло на фронт. При відступі у 1943 році німецькі окупанти хотіли підірвати приміщення школи. Зусиллями місцевих жителів цей варварський акт було попереджено.

Після звільнення міста у вересні 1943 року у школі було влаштовано шпиталь для поранених радянських бійців. У 1944 році навчання відновили.

У 1965 році було побудоване нове приміщення школи, у якому пізніше засновано нині діючу районну гімназію. Повернення гімназій у наше життя слід розглядати не як данину моді, а як прагнення наслідувати кращі вітчизняні традиції і зразки. Наш заклад не став винятком. У Мені перша жіноча гімназія ім. М.Г. Мирної була заснована ще у 1913 році, мала чотири класи, у яких навчалося близько 80 дівчат.

У 2000 році зусиллями дирекції, яку очолювала Л.К. Багмут, та всього колективу школу ім. В.І. Леніна було реорганізовано в Менську районну школу-гімназію №1, а в 2002 році – у Менську районну гімназію.

«Золотий фонд гімназії» – це її вчителі, що працювали, не покладаючи рук, несли дітям від покоління до покоління свої серце, душу і розум. Це люди, імена яких золотими літерами закарбовані в історії гімназії. Директори Д.Т. Серьодкіна, Б.П. Ки­єні, А.Я. Левченко, Л.К. Багмут, О.О. Литовченко. Відомі у місті вчителі В.Л. Кармазін, В.П. Калюжна, Н.В. Полюхович, Н.К. Губенко, Т.Ф. Іллюшко, Л.В. Сівцова, Л.Я. Сит­ник, Б.С. Дятел, М.О. Лобур, Л.К. Купченко, Р.Г. Гронь, В.А. При­щепа, Л.І. Балій та десятки інших.

Більше 30 років у стінах рідної гімназії працюють вчителями колишні її вихованці В.М. Кожедуб, Т.М. Корнієвська та І.О. Ковальова. Глибокі та міцні знання, педагогічна творчість і постійний пошук – головні риси в роботі кращих учителів сьогоднішньої гімназії – вчителів-методистів Н.М. Жидкової, Л.О. Макухи; старших учителів О.М. Тужик, Л.В. Бух­но, Л.Г. Табали, Н.В. Луценко.

За 50 років розлетілися по світу її випускники, яких було 4565, серед них – 379 медалістів (268 золотих та 111 срібних). Є серед них військові і бізнесмени, вчителі і лікарі, журналісти, прості робітники та трударі землі. Є і менеджери, бухгалтери, економісти… Мабуть, немає такої професії, яка була б не під силу нашим випускникам.

Серед них багато знаних людей, які досягли високих результатів у своєму житті. Це науковці В.П. Білик – доктор сільськогосподарських наук, професор; О.І. Дей – доктор філологічних наук, професор; М.І. Корнієнко – політолог, професор, заслужений юрист України, член Конституційного суду України; І.О. Багмут – кандидат психологічних наук, Н.М. Жидкова – кандидат педагогічних наук, Я.П. Труба – молодший науковий співробітник НІССХ ім. Амосова, завідувач відділення хірургічного лікування вроджених вад серця у новонароджених та дітей. І літератори: М.М. Васильчук – поетеса, член Національної спілки журналістів України, В.П. Дяченко – літературний критик, член Спілки письменників України.

Сьогодні наша гімназія – один з кращих навчальних закладів рай­ону. Традиційно гімназійна команда в останні роки виборює найбільшу кількість призових місць на районному етапі предметних олімпіад. У нашій гімназії ми передусім прагнемо створити таке середовище, де формується нова людина як творча особистість.

Навчально-виховний процес базується на засадах особистісно-орієнтованого навчання і враховує індивідуальні особливості й освітні запити учнів. Уся навчальна, наукова, виховна робота педагогічного колективу спрямована на формування творчої особистості відповідно до концепції розвитку закладу.

За 13 останніх років гімназію закінчили 1113 випускників. За цей період із золотою медаллю її закінчили 89 чоловік, зі срібною медаллю – 42 учні. Гімназисти є постійними учасниками та призерами обласних предметних олімпіад. У 2004 році створено наукове товариство «Еврика». Учні та вчителі почали займатися науково-дослідницькою діяльністю. За роки існування гімназії переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 12 учнів.

Славні традиції навчального закладу продовжуються. На даний час в гімназії працює 23 класи, в яких навчаються 569 учнів.

Доказом правильності нашої освітньої політики є те, що наші випускники з різних мікрорайонів міста приводять до нас своїх дітей, довіряючи найдорожче – своє майбутнє. І тому наша мета – бути місцем самореалізації та самовизначення особистості й створення умов для її повноцінного інтелектуального, фізичного й духовного розвитку.

Менська районна гімназія готується до свого ювілею. Усі ці роки ми відчуваємо підтримку небайдужих людей: батьків наших учнів, народного депутата України Олега Ляшка, депутата попередніх скликань Верховної Ради нашого випускника Петра Устенка, керівників ряду міських підприємств та бізнесових структур.

Уся велика гімназійна родина збереться 18 квітня 2015 року о 17 годині в районному Будинку культури на урочистий вечір з нагоди 50-річного ювілею, на який запрошуємо учителів, батьків, випускників всіх років, гостей.

Михайло КАДУШКО, директор районної гімназії.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;At 5 foot 7, Jordan would mortgage his soul for that kind of heightCity officials are here looking for an excuse to close the shooting gallery down.prada purse
The signing ceremony was made possible by Team IMPACT, a Boston based nonprofit with the mission to improve the quality of life for children facing life threatening and chronic illnesses.mulberry handbags sale
In the future, we will see this kind of business activity from Jordan.Jordan Pas Cher

After Saturday’s hard fought 73 69 loss to Butler at sold out Carnesecca Arena, the Red Storm could be repeating last year’s dreadful start to conference play.prada uk
I am an advocate for video games in the classroom.michael kors sale uk
Her primary degree is in Mathematics and has a Master degree in Astrophysics also from UOA.mcm bags

Коментарі закриті.