Читальна зала районної дитячої бібліотеки в один із квітневих днів перетворилася на таку собі міні-майстерню. У приміщенні палали свічки, серед книжкових полиць витав аромат топленого воску, а вправні дитячі ручки виводили писачками по яєчній шкаралупі візерунки та символи.

Своїми знаннями та умінням поділилася з юними відвіду­вачами бібліотеки педагог Феськівської школи Світлана Ємець. Вона розповіла про історію виникнення писанки, про те, яке смислове навантаження несе той чи інший колір.

– Є таке повір’я: доки люди розписуватимуть писанки, доти на планеті перемагатиме добро, – зауважила майстриня. – Тож ви, дівчатка, маєте навчитися цій творчій справі.

Світлана Іванівна також розповіла про символічність писанкових візерунків. Наприклад, зображення хреста символізує Всесвіт, ялиці – силу та здоров’я, барвінок є оберегом від зла. А ще є символи довголіття, родючості, міцного дерева життя та багато інших.

Кожен регіон нашої країни традиційно передає з покоління в покоління свої символи. На Чернігівщині любили використовувати блакитні кольори – мабуть, символізуючи повноводу і могутню Десну. До того ж, у нашому регіоні традиційно виготовляли переважно дряпанки, вицвітанки.

Під час передвеликоднього майстер-класу Світлана Ємець продемонструвала дівчаткам процес виготовлення класичної писанки. І вже за годину в умілих ручках білосніжна яєчна шкаралупа вкрилася візерунками і символами добра, довголіття і миру.

Коментарі закриті.