Юлія Тимошенко і «Батьківщина» закріпили лідерство у партійному та президентському рейтингах, відчутно збільшивши відрив від найближчих конкурентів.

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 20 травня по 2 червня 2016 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Так, у разі проведення дострокових президентських виборів, серед тих, хто прийшов би на виборчі дільниці і визначився, Юлія Тимошенко зайняла б перше місце, набравши 24,3% голосів (на початку травня цей показник становив 21%). На другому місці – Петро Порошенко з 14%. Таким чином, відрив від найближчого конкурента збільшився до 10 відсотків – місяць тому він складав 6,4% (друге місце тоді посідав Олег Ляшко, маючи 14,6%).

Загалом голоси за кандидатів у Президенти України серед тих, хто пішов би на вибори і визначився, розподілилися наступним чином:

Grafik1

У разі проведення другого туру президентських виборів Юлія Тимошенко виграла б у Петра Порошенка з відривом у 12% голосів.

У другому турі виборці проголосували б наступним чином:

– 16,5% проголосували б за Петра Порошенка,

– 28,5% – за Юлію Тимошенко,

– 6,7% – викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень,

– 37,3% не брали б участі у голосуванні,

– 10,9% не визначилися зі своєю думкою.

На ймовірних парламентських виборах, згідно з цим же опитуванням, перемогла б партія «Батьківщина» – за неї готові проголосувати 22% українців, які прийдуть на вибори і визначилися, за кого голосувати.

Порівняно з попереднім партійним рейтингом від КМІС показник «Батьківщини» зріс на 3,4% – у березні він становив 18,6%.

Загалом голоси за партії серед тих, хто взяв би участь у голосуванні і визначився, розподілилися наступним чином:

Grafik2

Прес-служба Чернігівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина».

Коментарі закриті.