10 серпня, підрозділ “Північ” спеціалізується на аеророзвідка та благодійна організація “Благодійний фонд підтримки безпеки Сіверщини», яка фінансує розробки літальних апаратів для української армії, провели прес-тур на аеродром с. Шестовиці, де показали випробування безпілотних літальних апаратів українського виробництва, – пише Володимир Коваль .

– Наш підрозділ виконує розвідувальні завдання в зоні АТО, і ці безпілотники необхідні для здійснення аеророзвідки. А для розширення наших можливостей, необхідні апарати іншого класу. Ми зараз серйозно обмежені умовами в яких можемо працювати. Ті апарати, які виробляють волонтери, сильно поступаються зразкам супротивника.Наше виробництво починалося з нуля, з дитячих іграшок, які поступово удосконалювалися. Але насправді, ці апарати далекі від військових стандартів. Інша справа, апарати, які закуповує Міністерство оборони. Один успішний виліт такого апарату, замінює місячну роботу розвідгрупи. Сьогодні безпілотники роблять професіонали, які щодня розвиваються в цьому напрямку. Наші апарати виробляються фахівцями авіаторами на базі одного конструкторського бюро. Підрозділ “Північ» сформувалося з цивільної ініціативи, патріотів, добровольців, які зібралися в одну команду і вирішили захищати Україну. За плечима у нас вже вісім місяців АТО. Весь цей час ми входили до складу МВС, а зараз ми об’єднуємося з батальйоном “Крим” і будемо входити до складу Збройних сил України, – розповів Микола Акуліч, координатор з формування підрозділу.

За словами бійців підрозділу, виробництво одного такого безпілотника обходиться досить дорого. Кошти збираються з пожертвувань людей, добре допомагають діаспори.

– Вартість одного безпілотника близько 15 тисяч доларів, і щоб залучити кошти, ми проводимо благодійний вечір “КРИЛА ПЕРЕМОГИ», який відбудеться 15 серпня в ресторанно-розважальному комплексі Градецький. Наша головна мета – заявити про себе, як про фонд. Ми хочемо познайомитися з новими цікавими людьми, познайомити з напрямками роботи нашого фонду, – говорить Юлія Лукаш, директорБлагодійного фонду підтримки безпеки Сіверщини”.

У цей спекотний літній день, прибувши на аеродром, хлопці швидко провели налаштування обладнання та передполітну підготовку. Перед випробувальними польотами, обов’язково робиться замір метеоумов і їх прогноз на найближчий час. На жаль, послаблення спеки прилади не показали, а в іншому умови були сприятливі, і через кілька хвилин, дзижчачи моторами, апарати по черзі злетіли в небо і зникли з виду.
В цілях безпеки, фахівці не розголосили технічні характеристики апаратів, а продемонстрували польоти квадрокоптера і літаючого крила.

Коментарі закриті.