Реєстрація скутерів
Святослав Тібеж.
Свого часу закордонні мопеди були дивиною: і гарні, і потужні, «Карпати» чи «Рига» навіть «поряд не стояли». Ні реєстрації, ні прав на них не було потрібно. Вимоги змінилися, і зразу виник цілий ряд проблем. Про можливості їх вирішення розповідає начальник Менського центру ДАІ 7404 (колишнє МРЕВ ДАІ) Святослав Тібеж.

«Хитрі» талони

– Святославе Дмитровичу, чи підлягають взагалі реєстрації транспортні засоби з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів?

– До 2009 року реєстрації мопедів (саме вони мають такий об’єм двигуна) не було. Але потім ситуація змінилася – реєстрацію вже повинні проходити усі транспортні засоби (ТЗ). Виникає проблема: для реєстрації потрібен сертифікат відповідності ТЗ та ще й митна декларація, адже транспорт закордонний. Раніше такого не було, продавець лише видавав примітивну картку продажу (талон), де часто писали, що заманеться. Щоб міліція не докучала з реєстрацією, усім без винятку вказували об’єм двигуна 49,9 см. куб.

– І як тепер бути, якщо тільки цей «хитрий» талон на руках?

– Держава пішла назустріч власникам. Враховуючи те, що багато мопедів було завезено без митної декларації, існує спрощена процедура їх реєстрації. Ще раз наголошую: тільки мопедів і тільки придбаних до 2009 року.

По-простому

– Документів та грошей, мабуть, багато потрібно?

– Я б не сказав. Треба надати існуючий талон (картку продажу) та пояснення двох свідків (сусідів, колег по роботі), що власник користувався даним транспортним засобом ще до 2009 року. Сплатити 109,43 гривні за реєстрацію, номерні знаки та талон, а також 82,62 гривні за страховку. Правда, є ще одне «але» – визначення реального об’єму двигуна. Бо якщо японські марки мопедів практично завжди відповідають нанесеним написам і вказаному в документах, то китайські – здебільшого дуже різняться. У талоні і на кришці картера написано 49,9 см. куб., а насправді – до 80-ти доходить. А такий транспортний засіб уже не мопед, а мотоцикл. Це зовсім різні речі.

Тому обов’язково потрібен висновок експерта-криміналіста, який визначає об’єм за діаметром і висотою ходу поршня. Його послуги коштують близько 85 гривень. Незручність викликає необхідність розбирання двигуна, але тут уже нічого не вдієш.

Реєстрація мопеду, якщо нема порушень, проводиться протягом п’яти діб.

З експертом і без

– Читачі інколи скаржаться, що експерт вважає об’єм двигуна більшим, ніж вказано в талоні, і через це не дає висновку.

– Цього не може бути. Якщо наш експерт відмовився надати комусь висновок – звертайтеся до мене особисто, бо це порушення. Інша справа, що не всім цей висновок подобається. Адже якщо «мопед» офіційно перестає таким бути, то він не підпадає під спрощену реєстрацію, і взагалі зареєструвати його практично не реально.

– Проводити експертизу можна лише в центрі ДАІ?

– Ні. Ви можете це зробити у будь-якій організації, яка має ліцензію на даний вид діяльності. Потрібно тільки з експертним висновком надати копію ліцензії організації, що здійснювала перевірку. У такому випадку наш працівник лише звірить номери вузлів та агрегатів.

Експертиза не проводиться для мопедів, придбаних після 2009 року, адже вони мають сертифікат відповідності з додатком і митну декларацію. Отже питань при реєстрації не виникає.

– Що ж робити, якщо мопед визнано мотоциклом і немає митної декларації?

– Вихід один: віднайти продавця і в судовому порядку стягти з нього кошти за продаж товару, що не відповідає дійсності.

Від автора. Знаючі люди кажуть, що існує ще один вихід із ситуації: замінити циліндр двигуна на інший, з меншим

Коментарі закриті.