Найближчим часом в Україні не слід очікувати зниження рівня пожежної небезпеки.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив керівник Укргідрометцентру Микола Куйбіда на селекторній нараді з керівниками регіонів, яка відбулася сьогодні під головуванням президента України Віктора Януковича.

Говорячи про гідрометеорологічну ситуацію, яка склалася в Україні у серпні, Куйбіда вкотре наголосив, що спостерігається аномально висока температура. Для прикладу він зазначив, що 12 серпня у Луганську була зафіксована найвища в історії України температура повітря – 42 градуси за Цельсієм.

“На попередньому засіданні РНБО 5 серпня я доповідав, що починаючи з 17 числа відбудуться певні зміни у гідрометеорологічній ситуації в Україні”, – сказав він.

“Ви щось робите для цього?..” – жартома поцікавився Янукович.

“Саме тому сьогодні я доповідаю…” – відповів у Куйбіда.

За його словами, починаючи з 17 серпня у західних регіонах України відбудеться деяке зниження температури повітря. Далі, 18 серпня, деяке похолодання дістанеться центральних регіонів держави, зокрема, по лінії Київ – Одеса, а 19 ці зміни охоплять усю територію держави.

“Температура повітря буде максимальною на рівні 22-27 градусів, а на півдні – до 30 градусів”, – повідомив керівник Укргідрометцентру.

Водночас, сказав він, якщо говорити про вплив погодних умов на рівень пожежної небезпеки, то тут ситуація залишатиметься складною.

Як пояснив Куйбіда, деякі опади прогнозуються у західних регіонах, але з просуванням атмосферного фронту на схід його інтенсивність буде зменшуватися. Тому, констатував він, очікувати на зменшення показника пожежної небезпеки у Сумській, Чернігівській, Київській, Черкаській, Вінницькій, Житомирській областях не варто.

Коментарі закриті.