На початку року постачальники різних комунальних благ полюбляють «дарувати» нам нові тарифи. Що в цьому році подорожчає, а що ні?

Електроенергія

Для населення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не планує підвищувати тариф на електропостачання. Він залишиться таким же, як і торішній: у період із 1 жовтня по 30 квітня кіловат коштує 90 копійок, якщо спожили більше 3000 кВт – 168 копійок. В інший час (з 1 травня по 30 вересня) ціни залишаються такі ж, але обмеження вже не 3000, а лише 100 кіловат. Востаннє електроенергія дорожчала у березні 2017-го.

Газ та тепло

Вартість опалювального сезону 2017–2018 років змінюватися у процесі не буде. Принаймні так запевняють у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості: там не бачать підстав для перегляду ціни на газ на поточний опалювальний сезон. Куб газу для населення поки що коштує шість гривень 96 копійок.

Отже, принаймні до квітня 2018-го тепло та газ не дорожчатимуть. Але після цього тариф, швидше за все, буде переглядатися.

Вода

Виконком Менської міської ради 11 січня ухвалив рішення про зміну тарифів на водопостачання та водовідведення з 1 лютого.

Водопостачання тепер коштуватиме 11,64 грн за кубометр (дотепер – 10,33 грн). Водовідведення – 28,76 грн за кубометр (дотепер – 25,94 грн).

Сміття

За вивезення побутових відходів жителі міста сплачують лише восьму частину витрат на перевезення та захоронення відходів. Левову частку «сміттєвого» тягара із сімейного гаманця переклали на гаманець громади: у міськраді хочуть відшкодувати КП «Менакомунпослуга» за рік 765 тисяч гривень з бюджету громади за різницю між тарифом і економічно обґрунтованими витратами. З власної кишені жителі громади мають заплатити за кожного мешканця будинку 8,39 грн щомісяця. До цього рішення меняни платили 4,08 грн.

Також з 1 січня оновлено Закон України «Про відходи», тож сміття тепер потрібно сортувати, інакше – штраф.

Телефон

За базовий тариф від «Укртелекому» зараз потрібно буде викласти 68 гривень щомісяця. Сюди входить «безліміт» на місцеві розмови та 500 хвилин на міжміські у межах України. Раніше ця послуга коштувала 44 гривень 76 копійок. За інтернет потрібно сплачувати додатково у залежності від обраного тарифного плану.

Коментарі закриті.