2013“Наше слово” писало, що у 2013 році Менщина отримає державну субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі п’ять мільйонів гривень. Чи сталося, як гадалося?

За словами в.о. голови РДА Володимира Василенка, ці кошти Менщина таки отримала, але не всі вони були використані через казначейські проблеми. Лише один мільйон 200 тисяч гривень освоєно будівельними організаціями. Це дозволило замінити у кількох школах старі вікна на пластикові, провести роботу по облаш­туванню внутрішніх туалетів, будівництву колектора у міській школі ім. Т. Г. Шевченка, відремонтувати теплотрасу та покрівлю на двох будівлях центральної районної лікарні.

Читачі найближчої газети дізналися з її шпальт про різні новації. Зокрема, про таке: в Україні діють нові правила дорожнього руху, також запроваджені біометричні паспорти та інші документи з електронікою; зменшився податок на прибуток, натомість запроваджено податок на нерухомість; змінилися правила реєстрації нерухомості. Писали і про те, що телефоном можна замовити послуги адвоката, смс-кою отримати виклик до суду, а через інтернет записатися на подання документів для реєстрації шлюбу.

А ще протягом року ми повідомляли нашим читачам, що триває реформування медичної галузі, припинило своє існування дротове радіо, що у Мені планували побудувати новий фонтан, Алею героїв та «Парк мрій». Щоправда, тільки планували…

У Феськівському дитсадку відкрилася ще одна група, тривають роботи і у Миколаївці – наступного року тут також запрацює дошкільний навчальний заклад. У Макошине відкрили пам’ятний знак Хоробору, а у Блистові встановили знак на «Клені пам’яті». У Мені запрацював сучасний фітнес-клуб Atletik, з’явився солярій, відкрилися нові магазини.

Протягом року ми завітали (і не по одному разу) майже до кожного населеного пункту нашого району і цікавилися, чим вони живуть. Дізналися, що у Бірківці, наприклад, точаться «бойові дії» за землю, а у Ленінівці інвестори також «помірялися силами». У Слобідці млин потребує нового приміщення, локнистенці хочуть відновити вуличне освітлення, а жителі Величківки – зберегти водогін. У Синявській амбулаторії нема ні головлікаря, ні стоматолога, а березнянці переймаються збереженням лікарні та остерігаються екологічної біди. З усіх куточків району новини стікаються до нас у редакцію та вихлюпуються на сторінки газети.

Щотижня ми писали про наших людей, їхні радощі й нелегкі життєві шляхи, досягнення та успіхи нашого терплячого роботящого люду. Писали про посівну і про жнива, нові сорти й винаходи. Висвітлювали закордонні вояжі та успішні виступи наших танцювальних, співочих та циркових колективів, перемоги юних інтелектуалів та спортсменів, слідкували за запеклими футбольними баталіями. А ще розповідали про відкриття у міській школі ім. Т. Г. Шевченка української «Світлиці», про шкільні свята, виставки, жіночі посиденьки «У Гальки», жовтневські вечорниці та посвяту у козачата, вшанування «цариці поліського краю» у Синявці та інші події.

У нашій газеті – і радісне, і сумне. Трагічний, жахливий випадок, котрий різдвяного вечора стався у приватній сауні «Мон Ані», сколихнув усю Менщину та й не тільки. Після вибуху котла троє молодих людей отримали страшні опіки. А наші небайдужі до чужого горя люди збирали гроші для того, аби врятувати їх. Олег та Ігор вибороли шанс на життя, радіють кожному дню. На жаль, Юленька не витримала, померла… Вічна їй пам’ять…

У лютому 89-річна Марія Козаченко з Жовтневого віддала незнайомці усі свої заощадження, тоді шахрайку так і не спіймали. А от злочинця, котрий тероризував 82-річну Лідію Король із Синявки, правоохоронці затримали по гарячих слідах. У жовтні аферисти вмовили куковичан поставити «золоті» вікна, люди обурені…

Сотні читачів «Нашого слова» висловили свої думки і побажання у рубриці «СМС-думки» та отримали відповіді на свої болючі запитання у рубриці «Читач хоче знати». Вуличне освітлення, вивезення сміття, ями на дорогах, курсування шкільного автобуса, функціонування лікарні, шкіл, державних установ та приватного бізнесу – про все це і ще багато чого іншого журналісти дізнавалися і доносили відповіді нашим читачам.

З «Нашим словом» жителі Менщини святкували і Великдень, і День Перемоги, День Незалежності і День міста та визволення Менщини від фашистів, інші значущі для наших людей свята. Щедрували й засівали, ярмаркували на Трійцю у Мені та на Покрову у Березні, вітали Пам’ять Леніна з 90-річчям, храмували, смакували медовухою та пирогами на Спаса у Дягові та навіть готували омлет зі страусячого яйця. А ще перепливали Десну разом із поштарями і їздили у рейди з правоохоронцями та рятівниками, побували у Верховній Раді та на Євромайдані, мандрували у гори, боролися зі свинячою чумою, смажили шашлики у виправній колонії, роздавали «ложки щастя» у кредитній спілці «Дія», вітали гостей «Золотого Фенікса». Скільки ж цікавого було у році, який добігає кінця!

Щотижня ми входили у ваші домівки з привітаннями та побажаннями, зі співчуттями та словами подяками. Тож упевнені, що жодна родина не уявляє себе без найближчої газети, без свіжої та ексклюзивної інформації.

З Новим роком!

Коментарі закриті.