Реформу медицини від МОЗ вже почали пояснювати на місцях. Стало відомо, що за хабарництво позбавлятимуть фінансування медичні заклади.

 

Покарання лише лікаря по факту отримання хабара, може бути недостатнім, тому у випадках, коли на заклад багато звернень про вимагання, чи системне порушення договорів з Національною службою здоров’я, медичні заклади можуть бути позбавлені державного фінансування. Без нього, існування такої медичної установи стає просто неможливим.

 

«Згідно з заявою Міністерства охорони здоров’я, у випадку скарг на побори з пацієнтів, угода між Національною службою охорони здоров’я України і цим закладом, в якому ці речі відбуваються, буде припинена, — зазначив Ю. Лесюк, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

 

 

У МОЗ бажають створити максимально прозору конкуренцію не тільки серед лікарів, але й серед медичних установ. Тому, замість фінансування нечесних медзакладів, МОЗ бути стимулювати перепрофілювання в установу, яка є необхідної для місцевих жителів. А пацієнти будуть звертатись до іншої лікарні, де послуги будуть надаватись якісно та не вимагатимуть з них грошей. Що робити маленьким містам у таких випадках, поки серед держслужбовців не пояснюють

 

«З ними не будуть працювати, і, відповідно, вони не будуть отримувати гроші з державного бюджету. Люди будуть звертатися в ті заклади, де цього нема. Все буде прозоро. Цей процес буде строго контролюватися. Також люди будуть мати можливість звертатися в підрозділи національної служби здоров’я України на місцях. Для того, щоб контролювати цей процес, будуть створені обласні та районні представництва», — пояснив Ю. Лесюк.

 

Медпросвіта

Коментарі закриті.