Однією з функцій Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, як контролюючого органу, є проведення перевірок щодо своєчасності і достовірності сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Тож, що важливо знати підприємцям, коли податківці прийдуть до них з перевіркою? Як часто їх можуть перевіряти, яким чином контролюючий орган має повідомити про заплановану перевірку та за скільки днів до її початку, які документи зобов’язані надати фахівці, які прийдуть перевіряти, скільки триватиме перевірка?

Відповіді на ці запитання надасть начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області Олег Шуба.

Під час документальної планової перевірки діяльність підприємця перевіряється комплексно, тому вона вважається найважливішою. Детально вивчаються взаємовідносини з іншими платниками податків (контрагентами), з’ясовується питання щодо правомірності та повноти визначення фінансового результату за видами діяльності, а також суми податків, які мають бути сплачені до бюджету. Документальна перевірка передбачається відповідним планом-графіком у відповідності до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу.

Періодичність проведення документальних планових перевірок суб’єктів господарювання-фізичних осіб визначається залежно від ступеня ризику в їхній діяльності – високого, середнього чи незначного.

Платники податків із незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж один раз на три календарні роки, із середнім – не частіше ніж один раз на два календарні роки, з високим – не частіше одного разу на рік.

Рішення на проведення документальної планової перевірки приймає керівник контролюючого органу. Воно оформляється відповідним наказом.

Не пізніше, ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки підприємцю має бути вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати, коли вона розпочнеться.

Повідомлення підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу, завіряється гербовою печаткою та реєструється.

Посадові особи контролюючого органу мають право розпочати перевірку лише після пред’явлення таких документів:

– відповідного направлення;

– копії наказу на проведення перевірки;

– службових посвідчень фахівців.

Направлення на проведення документальної планової виїзної перевірки оформляється окремо на кожну посадову особу, яка проводить перевірку. У направленні зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця, яка перевіряється, підстави, дата початку, тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводить перевірку. Направлення скріплюється печаткою та є дійсним за наявності підпису керівника (заступника керівника) контролюючого органу.

Непред’явлення, ненадсилання у випадках, визначених Податковим кодексом, платнику податків цих документів або пред’явлення зазначених документів, оформлених з порушенням вимог, установлених Податковим кодексом, є підставою для недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової перевірки. Відмовитися від допуску до перевірки на інших підставах фізичні особи – підприємці не мають права.

При пред’явленні направлення платник податків розписується в ньому, а також зазначає прізвище, ім’я, по батькові, посаду, дату і час ознайомлення. У разі відмови від ознайомлення та підпису направлення посадові особи складають відповідний акт, який і буде підставою для початку проведення виїзної перевірки.

Строки проведення документальної планової перевірки встановлені ст. 82 Податкового кодексу. Планова перевірка не має перевищувати 10 робочих днів для суб’єктів малого підприємництва.

Продовження строків проведення перевірок можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш, як на 5 робочих днів для суб’єктів малого під¬приємництва, для інших платників податків – не більш, як на 10 робочих днів.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 55 Господарського кодексу до суб’єктів малого підприємництва належать фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як підприємці.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Our pass protection early on was decent but, in the last half of the season it was really, really good and allowed our quarterback to step up in the pocketShe’s in a surf film (“Search for Freedom”) that also includes Kelly Slater.toms on sale
50 an hour, or $84,630 a year for the industry standard 35 hour week.mcm bags
We destroyed logistics centers, arms depots and targeted hideouts of their fighters,” al Jabour told a news conference earlier.timberland boots
Now there are new things to worry about, too.mulberry outlet uk
The object of the game is to keep tossing a water balloon back and forth by bouncing it off the sheets, without letting it hit the ground.prada handbags uk
That said, hitting the pavement could actually make your symptoms a lot better.ceinture hermes
timberland outlet

Коментарі закриті.