DPV_2374-vvЯкщо вам від 25 до 31 року – обов’язково сходіть до ендокринолога та перевірте щитоподібну залозу – закликають медики.

Ті, хто у 1986 році був малюком, найбільше постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи та потребують уваги до здоров’я зараз.

Про цю та інші проблеми говорили під час науково-практичної конференції “Профілактика, діагностика та лікування захворювань щитоподібної залози”, що пройшла у Чернігівському центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Наказ – прийти і перевіритись!

На початку цього року Міністерство охорони здоров’я видало наказ “Про удосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Згідно з ним, необхідне масове обстеження молодих людей 1979-1986 років народження. Саме вони найбільше постраждали під час аварії на ЧАЕС.

Таке обстеження допоможе виявити хвороби на ранніх стадіях і вчасно пролікуватися.

Світила ендокринології

Вступне слово виголосив член-кореспондент Національної Академії наук, Академії медичних наук, директор Інституту ендокринології та обміну речовин Микола Тронько. Він підкреслив: проблема захворювань щитоподібної залози актуальна для всієї України, особливо після аварії на ЧАЕС.

Лікарі зацікавились питанням пункції щитоподібної залози. Це коли беруть частинку тканини та досліджують – чи не злоякісне утворення. Часто фахівці не впевнені у тонкощах проведення дослідження і відмовляються його робити.

Причина – йододефіцит

Професор Віктор Кравченко у виступі зазначив, що найкраще лікування – профілактика. Його доповідь була присвячена профілактиці йододефіциту при вагітності.

За словами Віктора Кравченка, багатьох проблем можна просто уникнути, вживаючи замість звичайної солі – йодовану.

Джерело: Прес-служба міської екологічної організації “Зелений світ”. Фото джерела.

Коментарі закриті.