Жіночка з Покровського (Жовтневе) принесла в редакцію пакунок манної крупи в якому обжилися комахи. Крупу придбала її літня сусідка в приїжджого комерсанта, “повелась” на низьку ціну.
Комахам комфортно, а от бідним селянам, які вимушені купувати неякісний товар – не дуже.

Що робити споживачу при придбанні ним неякісного товару?

Основним питанням, яке хвилює більшість споживачів, є питання придбання неякісної продукції або вихід її з ладу на протязі дії терміну гарантії (побутової техніки, взуття, меблів, одягу, ювелірних виробів тощо).

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

У разі, коли придбано неякісний товар, споживач повинен знати, що:

  1. При     виявленні недоліків в товарі, повинен     звертатись виключно до продавця:
  • усно     (бажано в присутності свідків);
  • письмово     викласти своє звернення (у формі заяви     або претензії) – у зверненні слід     зазначити: дату купівлі товару, наявність     розрахункового документу, що підтверджує     факт купівлі-продажу, описати дефект,     що проявився і викласти свою вимогу     відповідно до законодавства України).

Продавці можуть Вам рекомендувати звернутися самостійно до виробника, в сервісний центр тощо, однак якщо товар був придбаний у підприємця, то відповідальність за якість проданого товару повинен нести тільки він.

Відповідно до п.30 Наказу Міністерства економіки України від 19 квітня 2007 року №104 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача) зобов’язані прийняти товар неналежної якості в споживача, видати йому документ, що підтверджує одержання товару, і задовольнити його вимогу на підставі письмової заяви, яка подається споживачем у двох примірниках. Один примірник цієї заяви повертається споживачу з відміткою продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача), дати прийняття заяви, прізвища, ініціалів та посади працівника, який прийняв заяву, другий – залишається у продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача). На другому примірнику робиться відмітка продавцем про дату отримання та ставиться П.І.Б. та підпис уповноваженої особи (реєстрація заяви).

Якщо продавці відмовляються прийняти заяву, її необхідно відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням і описанням того, що вкладено в поштовий конверт.

Якщо заява споживача не буде розглянута продавцем (виконавцем), то за захистом своїх прав споживач має право звернутись до державних органів у справах захисту прав споживачів або до суду.

У заяві до державних органів у справах захисту прав споживачів повинні бути вказані: прізвище, ім’я по батькові споживача; місце проживання споживача; дані його паспорта; викладена суть скарги; підпис заявника; дата звернення; додатки (документів, які підтверджують факт купівлі).

У випадку відсутності письмових документів, при наявності свідків, споживачі мають право пред’явити претензію про відшкодування матеріальної та моральної шкоди до продавця в судовому порядку за місцем свого проживання або за місцезнаходженням відповідача.

Споживач при цьому звільняється від сплати державного мита за заявами, пов’язаними з порушенням їх прав.

  1. Споживач має право вимагати від продавця (тільки в письмовій формі) видачу аналогічного товару з обмінного фонду магазину на час ремонту Вашого основного виробу.
  2. Може вимагати (також в письмовій формі) усунення недоліків у строк 14 днів, а не в інший термін, що пропонується продавцем (виконавцем).
  3. Повинен правильно і в повній мірі оформлювати документи, що підтверджують факт здачі в гарантійний ремонт товару з обов’язковим зазначенням: дати здачі, заявленого дефекту, опису зовнішнього вигляду (до найменшої подряпини), термін усунення дефекту та дату повернення.
  4. Доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п’ять кілограмів продавцю, виробнику або сервісній організації та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника або того ж сервісного центру.
  5. Якщо в разі приймання товару з ремонту встановлена невідповідність товару або виникли будь-які інші дефекти – не приймайте такий товар, вимагайте їх повного усунення.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі.

Товар може бути обміняний, якщо він належної якості, тобто якісний. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов’язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

 

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;But what if you compare 10His overall medal haul of eight is also a joint Olympic record, matched on by US skater Apolo Anton Ohno.timberland ladies boots
They have their own red and blue bar guns, respectively.prada bag
He says he would have opened a shop to work on cars.mulberry handbags uk
The Dolphins, meanwhile, effectively passed on University of Miami linebacker Denzel Perryman, whom the Chargers took with the 48th pick.michael kors handbags outlet

would need to shoot a 14 under par weekend and Jordan would have to play a couple average rounds, and neither of those things look like they going to happen,” he said.prada sunglasses
We would play some holes and then we’d go swimming, then we’d play football in the parking lot and then we’d go back and play some more holes.mcm purses
He shared stories about playing against his brother, Seth, late into the night during their childhood and debating his sister, Sydel, about songs in movies today.sac birkin hermes
prada outlet

Один коментар