Анатолій МірошникІнтерв’ю з Анатолієм Мирошниченком,  1-им заступником голови Чернігівської обласної організації Партії регіонів, депутатом обласної ради, головою правління Чернігівської обласної спілки споживчих товариств, пише ПіК.

Анатолію Костянтиновичу, сьогодні як в Україні, так і за її межами говорять лише про загострення політичної ситуації, акції протесту,  дії «Беркута» 30 листопада.

7 грудня в ЗМІ з’явилась інформація про створення в Чернігівській області штабу зі стабілізації політичної ситуації, який ви очолили.   Чиє це було рішення і яка мета роботи цього органу?

– Так, Партія регіонів прийняла рішення про створення на всіх рівнях штабів зі стабілізації політичної ситуації. У нас єдина мета – нормалізація суспільно-політичного життя і забезпечення громадянського миру. До цієї  роботи ми залучили людей, які завдяки своїй життєвій позиції користуються повагою у людей. Серед них є освітяни, медики, люди з культури, бізнесу, ветеранських та молодіжних організацій. Це перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, голова обласної організації ветеранів Афганістану Станіслав Віхров, голова Громадської ради при ОДА Світлана Пасталиця, ректор технологічного університету Сергій Шкарлет, завідувач поліклінічного відділення обласного онкодиспансеру Валерій Зуб, директор музичного училища імені Ревуцького Володимир Суховерський. Ми відкриті для всіх активістів, політичних сил, громадських організацій.

– Ви готові сісти за круглий стіл і розпочати переговори?

–  Тому й створений штаб, для цього до нього увійшли представники всіх сфер життя. До переговорів  нас закликають і лідери європейських держав. Ми готові сідати  з круглий стіл і домовлятись, але чи треба це насправді опозиції – покаже  час.  До цього часу заблоковані державні структури, на майдані прозвучали  заклики про створення чорних списків зрадників. Користуючись нагодою,  я звертаюся до всіх політичних сил, громадських діячів: давайте сідати за стіл переговорів, давайте будемо шукати спільне, а не те, що нас роз’єднує.

– Перші  акції протесту розпочалися відразу після непідписання 28 листопада угоди про асоціацію з ЄС  у Вільнюсі. Саме тоді вперше в соціальних мережах з’явився термін «Євромайдан», і, на думку багатьох експертів, опозиційні політики розпочали власні президентські перегони.

–  По-перше хочу сказати, що європейський напрямок України ніхто не відміняв. Про підписання Угоди говорять з 2007 року й до цих пір.  Проведений 21 раунд переговорів, наступний раунд запланований на весну 2014 року. Хочу сказати, що  не існує вічних друзів та вічних ворогів –  є вічні інтереси. Інтереси України та її громадян мають бути в будь-яких перемовах на першому місці. Про це неодноразово заявляв і Президент України Віктор Янукович. У своєму інтерв’ю він сказав, що ми  сьогодні хочемо досягти кращих умов у цій Угоді, тому що це пов’язано з нашими економічними інтересами. Чому через інтеграцію в Євросоюз  ми маємо зруйнувати відносини з нашим стратегічним партнером Росією, де  знаходяться ринки збуду нашої продукції?  Евроінтеграцію ніхто не відміняв, і протестні настрої навколо цього питання  – це лише політична гра.  Дехто хоче наступний рік провести в президентський гонці, а не в стінах парламенту, приймаючи закони та бюджет, необхідні для  країни.

– Ваша оцінка діям «Беркута»  30 листопада.

–   Я глибоко обурений тим, що відбулось на майдані і як депутат обласної ради, і як батько трьох дітей. Виправдання таким нелюдським діям немає. 2 грудня на президії  обласної ради ми спільно з представниками опозиції прийняли звернення  до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та жителів області, в якому  чітко зазначили, що вважаємо недопустимими  дії правоохоронних органів по обмеженню прав і свобод громадян на проведенні мирних зібрань. Події на Майдані повинні бути ретельно і об’єктивно розслідувані, а винні в насильницькому розгоні мирного зібрання, основними учасниками яких була студентська молодь, – притягнуті до відповідальності.

– За даними опитування одного Інтернет-ресурсу лише 25% тих, хто стоїть на Майдані, вимагають підписати Асоціацію, частина хоче знайти винних у побитті, ще частина висуває лише вимоги з розпуску Верховної ради та відставки Уряду. 

–         Хочу сказати одне, якщо хтось думає, що після підписання угоди з ЄС його стипендія, або зарплата, або пенсія перетвориться з гривень на євро, він помиляється. Європейську Україну європейці нам не побудують. Якщо хтось думає, що нам у Європі будуть забезпечені робочі місця, – це хибна думка. Рівень безробіття в деяких країнах Європи більший, ніж у нас, в рази. Отож, ми самі маємо кожного дня будувати Європу в Україні. І тут відповідальність –  на кожному з нас. Давайте відмовимося від заробітної платні в конвертах, давайте зробимо наші під’їзди охайними, а вулиці та подвір’я чистими. Для цього потрібна Європа? Німці приїдуть прибирати за нами наше сміття? Австрійці? Поляки? Для цього нам потрібна Асоціація?

–  Яке ваше ставлення до політичних гасел про відставку Уряду і розпуску Верховної ради? 

– Наявність таких  політичних гасел на мітингах ще раз доводить, що опозиція розпочала президентські перегони. Розпуск Верховної Ради означатиме лише одне – відсутність бюджету країни на 2014 рік, неприйняття важливих законів, поданих і опозицією в тому числі. Більше того, такі гасла небезпечні для економіки та інвестицій.  Вони вже призвели до падіння гривні. А уявіть собі наслідки, коли країна залишиться без законодавчої та виконавчої влади на кілька місяців!!!

– Багато політиків говорять, що непідписання Угоди про Асоціацію –  це крок назад від членства в Євросоюзі. Що думаєте Ви?

–  Асоціація – це ж не Євросоюз. Яскравий приклад  – Туреччина, яка  підписала угоду про асоціацію ще в 1963 році, а ще й досі  не є членом Євросоюзу.  З  Туреччиною до цього часу продовжують домовлятись  і кожного року їй висувають все нові і нові вимоги.

– У неділю мітингарі  зруйнували пам’ятник Леніну в Києві, наступного дня це трапилося в Котовську на Одещині.  На Вашу думку,  це вияв політичної активності чи щось інше?

–   Політична активність має виявлятись у депутатів у кількості поданих законопроектів чи проектів рішень, у громадян – у підтримці тієї чи іншої політичної сили на виборах. Руйнувати те, що сам не збудував, спалювати прапори політичної сили, за яку віддали свої голоси чверть жителів країни,  – вважаю злочином, варварством та вандалізмом. Особисто мною в цьому році було відновлено пам’ятник Кобзарям у Срібнянському районі, у Прилуках встановлено пам’ятник Герою Радянського Союзу Митрофану Зіньковичу і ще трьом видатним прилучанам. Але і в Прилуках знайшлись варвари: за два дні до відкриття пам’ятника Зіньковичу в парку, де він встановлений,  розбили ліхтарі, зламали лавочки, розбили граніт. Це така Європа? Це по-європейськи? Ще раз наголошую, давайте будувати Європу самостійно, у своїх містах і селах, разом зі своїми сусідами, рідними та дітьми. Європа в Україні має стати не просто географічним поняттям, а цінностями, які ми маємо принести в наше життя.

– Які ваші дії як керівника, як депутата, як очільника штабу зі стабілізації ситуації?

-Окрім тисяч людей, які стоять на майдані, є мільйони тих, хто продовжує працювати,  і я в їх числі. Чернігівська обласна спілка споживчих товариств, яку я очолюю, районні спілки продовжують щодня відкривати магазини і забезпечувати людей товарами першої необхідності, хлібокомбінати продовжують випікати хліб і доставляти його у найвіддаленіші села області.  Для цих людей у містах, районах, селах  з майдану не доставлять ані цукру, ані борошна, ані свіжого хліба. Ми продовжуємо реалізовувати масштабні проекти. Буквально за три місяці ми в районі П’яти кутів збудували сучасну парковку, тим самим розвантажили сусідні вулиці від припаркованих авто. Вже замовили проект сучасного торгівельно-офісний центру, який також стане прикрасою цього району. Маю надію, що з весни розпочнемо будувати.   Як депутат щодня продовжую працювати зі зверненнями громадян, зустрічаюсь з виборцями, продовжую реалізовувати проекти  в т.ч. будівництво церкви в с. Валки. Разом з ветеранськими організаціями обговорюємо плани на встановлення нових пам’ятників на Алеї Героїв в Прилуках, пам’ятників тим, хто ціною власного життя виборював перемогу. Роботи вистачить всім, аби було бажання щодня розпочинати і робити одну корисну та добру справу.

Коментарі закриті.