На сьогодні на Менщині налічується 200 соціально вразливих сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у цих родинах виховується 422 дітей.

 

Ці діти проживають з батьками, які не забезпечують належний рівень піклування та догляду. Через батьківську байдужість і недбалість такі діти не мають дитинства: ростуть у жорстокості, часто стають на шлях злочину та в дитячому віці самі народжують дітей.

 

Соціальна і профілактична робота з сім’ями цієї категорії здійснюється центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у взаємодії з службою у справах дітей, органами місцевого самоврядування, Менським відділом поліції, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту, закладами освіти та охорони здоров’я.

 

 

Для забезпечення координації дій суб’єктів соціальної роботи в районі створені дорадчі органи щодо роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах Протягом 2017 року проведено:

– 10 засідань координаційної ради з питань соціального супроводу сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, на яких розглядалися питання координації та здійснення соціального супроводу, контролю за умовами проживання сімей у складних життєвих обставинах та виховання дітей;

– 3 засідання координаційної ради у справах дітей – 4 питання стосувалися профілактиці злочинності, насильству, жорстокому поводженню серед дітей, запобігання негативним явищам в дитячому середовищі та попередження дитячої безпритульності, бездоглядності, соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах;

– на 7 засіданнях комісії з питань захисту прав дитини розглянуто 15 питань про стан виконання батьківських обов’язків батьками щодо своїх дітей.

 

 

Серед найвразливіших категорій сімей, які мають ризик опинитись у складних життєвих обставинах, є багатодітні сім’ї. В районі їх 236, де виховується 790 дітей, із них 34 сім’ї (69 дітей) перебувають на обліку як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Тому, комплексне вирішення їх проблем є одним із пріоритетних напрямів у роботі соціальних служб. Зокрема, проводиться системна організаційна робота із забезпечення батьків і дітей із цих сімей посвідченнями, які дають право на отримання пільг згідно з чинним законодавством.

 

 

Для запобігання нещасним випадкам у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, відповідно до доручень керівництва обласної та районної державних адміністрацій, суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю:

– здійснено 209 оцінок потреб сімей у складних життєвих обставинах. 39 сімей, в яких 99 дітей, перебували під соціальним супроводом центру. Від суб’єктів соціальної роботи надійшло 43 повідомлень про виявленні складні життєві обставини, у всіх здійснено оцінку потреб та 28 сімей взято на облік центру;

– обстежено 121 сімей (176 дітей), які перебувають у складних життєвих обставинах; 17 дітей поставлено на облік служби у справах дітей; попереджено 49 батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 10 дітей влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації;

– проведено 46 профілактичних рейдів: “Вулиця”, “Вокзал”, “Підліток”, “Урок” в ході яких виявлено 2 порушення правил торгівлі алкогольними напоями в частині їх продажу дітям, 27 батьків притягнуто до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків; 1 дитину вилучено з вулиці та повернуто в сім’ю; 3 дітей вилучено з сімей та поміщено до лікарню;

– подано 4 позовних заяв до суду щодо позбавлення батьків та 1 позовна про відібрання дітей від матері, двох батьків позбавлено батьківських прав відносно 3 дітей, які влаштовані в дитячі будинки сімейного типу.

 

Для реалізації державної політики у сфері сім’ї та соціально-правового захисту дітей в районі діють:

– районна Програма попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017 – 2021 роки «Діти Менщини»

– районна Програма «Молодь Менщини» на 2016-2020 роки.

 

Під час здійснення соціальної роботи працівниками центру та служби проводиться навчання батьків відповідальному батьківству, навичкам догляду та виховання дітей. Розповсюджено соціальну рекламу, а саме плакати, наклейки з проблем здорового способу життя, популяризації сімейних форм виховання та сімейних цінностей. В навчальних закладах фахівцями центру проводяться відеолекторії з питань формування у молоді сімейних цінностей, збереження репродуктивного здоров’я, профілактики соціально-небезпечних хвороб.

Коментарі закриті.