У разі винесення обвинувального вироку екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко може відбувати покарання на так званій “червоній зоні” (колонії для колишніх правоохоронців) у селищі Макошине на Чернігівщині.

Про це пише ТСН з посиланням на газету “Сегодня”.

Ця колонія була побудована ще за часів СРСР, щоб представники кримінальних кіл не зводили рахунки з міліціонерами, прокурорами, суддями та податківцями, які опинилися за ґратами.

– Засуджені живуть в бараках на 20 осіб. Обов’язково мають працювати (в колонії є СТО і меблева майстерня) і дотримуватися розпорядку дня: вставати о 6 ранку і лягати спати о 22 годині. Але стосунки між ув’язненими і персоналом тут набагато кращі, ніж на звичайних “зонах”, – розповів співрозмовник видання.

– Не повірите, але іноді співробітники установи звертаються до засуджених за званням і на “ви”, – додав він.

Крім того, з чуток, на зоні ув’язненим дозволено самостійно готувати собі їжу (наприклад, смажити яєчню) в спеціальних побутових прибудовах. У вільний час в’язні можуть відвідувати православну церкву (вона розташована в місцевому клубі), читати або дивитися телевізор.

– В колонії є хороша лікарня. Якщо у екс-міністра будуть проблеми зі здоров’ям (нагадаємо, за словами родичів, у Луценка є підозри на цироз печінки, хоча в пенітенціарній службі це спростовують), йому тут же нададуть допомогу, – розповіло журналістам джерело.

До речі, за даним газети, саме в цій колонії відбувають покарання засуджені за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе – екс-співробітник міліцейської “наружки” Микола Протасов лежить в тюремному госпіталі через проблеми з тиском, а його подільник і колега Олександр Попович працює в колонії автослюсарем на СТО.

Нагадаємо, судове слідство у справі Юрія Луценка завершене, і 14 лютого суд має приступити до дебатів, після чого буде винесено вирок. Колишнього главу МВС звинувачують у незаконному наданні квартири водієві і розтраті бюджетних коштів під час святкування дня міліції. Якщо його визнають винним, йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Коментарі закриті.