газВже наприкінці січня бюджетні організації та представники малого і середнього бізнесу на собі відчують наслідки підписаної наприкінці минулого року газової угоди з Росією. Які ще зміни чекають на українського споживача у зв’язку зі зниженням закупівельної ціни на блакитне паливо дізнавалися наші кореспонденти. 

Найпершими вигоди від встановлення нової закупівельної вартості газу відчують бюджетними та представники малого і середнього бізнесу. Простіше кажучи ті, кого віднесено до категорії інші споживачі. Для останніх вартість послуг теплопостачання знизиться на 9%, для бюджетних організацій знижка буде дещо суттєвішою, пише ПіК.

Що ж стосується рекомендацій органам місцевого самоврядування, що до зниження вартості послуг теплопостачання для населення тут ситуація дещо складніша. Місцева влада може певною мірою впливати на тарифну політику лише підприємств, які не є ліцензіатами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. А мешканцям обласного центру, які отримують тепло від Чернігівської ТЕЦ зниження тарифів взагалі очікувати не варто.

Незмінною залишиться вартість газу для споживачів, які мають індивідуальне опалення. Так до прикладу,  ті хто використовує не більше 2,5тис. кубічних метрів на рік сплачують 72 копійки за кубометр, від 2,5 до 6 тисяч кубів – 1 гривня 09 копійок, а при використанні від 6 до 12 тисяч кубометрів –  2 гривні 24 копійки за кубометр. У профільному департаменті наголошують, що останніми роками індивідуальників набагато більше цікавить питання перегляду існуючих норм споживання газу для опалення. Однак протягом 2014 року вони залишаться незмінними.

Мітки: ,

Коментарі закриті.