фондУ зв’язку з численними зверненнями страхувальників до Менської міжрайонної виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з приводу надання роз’яснень щодо переліку документів для призначення матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. повідомляємо.

Статтею 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  від 13.09.1999 № 1105 визначено , що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи,  та довідка про середню зарплату за основним місцем роботи (коли місць роботи за сумісництвом декілька – додатково довідки про середню зарплату за всіма іншими місцями роботи), що обумовлено.

Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням з Фондом.

Заповнення листків визначається Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року                            № 532/274/136-ос/1406.

Допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Допомога на поховання члена сім’ї застрахованої особи призначається застрахованій особі на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, та довідки з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Звертаємо увагу, що при поданні заяви-розрахунку на фінансування матеріального забезпечення фізичними особами-платниками єдиного внеску, необхідно додавати довідку з територіального фіскального органу про сплату єдиного внеску або копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період, а також копію листка непрацездатності.

Нагадаємо, що правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення, перевіряє комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства (пп. 3.1.1 Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Правління ФСС із ТВП від 23.06.2008 р. № 25).

За роз’ясненнями і консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м. Мена –

2-14-08, 2-14-48 та у смт Сосниця – 2-36-72.

Менська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду      

Коментарі закриті.