Сьогодні група менян зустрілась біля РБК з метою захистити зображення Т.Г. Шевченка від демонтажу, який мав відбутися в рамках утеплення фасаду цієї будівлі.

Зранку будівельники вже були готові до того, щоб обідрати картину, тому побоювання менян виявились не безпідставними. Активісти збирали підписи під зверненням до районної влади щодо збереження “візитівки Мени”, розмовляли з будівельниками, пропонували різні варіанти утеплення зі збереженням картини.

У результаті перемовин, прохання менян було враховано і районною владою, і будівельниками. Утеплення продовжуватимуть, але зображення Шевченка не чіпатимуть.
10 коментарів

 1. vitalik сказав:

  а по якому праву “група активiстiв” вирiшуе за всiх менян!? менi, наприклад, не подобаеться ця картина. Але я в робочий час на роботi, а не швендяю без дiла по центру! Нiчого проти Шевченка не маю, але…Придивiться уважно: мало того, що берег нереально намальовано… це по-перше. I по друге: за всiма законами природи, якби Шевченко так реально сидiв, то берег би завалився, i Тарас Григорович давно б звалився у Десну! А по-трете, давайте завтра кинемо роботу i зберемо iншу групу активiстiв з протилежними думками!

  • Adolph сказав:

   А по якому праву ви, Віталік, не будучи менянином, будете вирішувати, залишати Шевченка чи не залишати? Вам щось не подобається? Не так Шевченко намальований? То візьміть відро, щітки, фарби і полазьте з місяць по риштах, причому один, сам, і намалюйте того Шевченка краще. Покажете, як повинен виглядати справжній Тарас Григорович на кручі.
   А з активістами я згоден. Шевченка треба зберегти. Леніна повалили, то хоч Кобзаря нехай не чіпають. Бо Ленін – то ганебна й трагічна сторінка нашої історії, а Шевченко – це ідеолог українського національного відродження, без якого не було б і вільної України.

 2. shahter сказав:

  Яке місто така і візитівка

 3. 4ita4 сказав:

  бути тій картині на фасаді районного БК чи можливо їй місце в музеї чи парку, який носить його ім ,я. А з точки зору архітектури і привабливості тієї картини, як це виглядить?

 4. Adolph сказав:

  А чи треба взагалі вкладати такі шалені кошти в ремонт Будинку культури, в який ніхто не ходить і скоро ніхто не ходитиме. Загалом ні, в РБК таки ходять. Таксисти хоча б. Ні, не для того, щоб насолодитися українською піснею, творами українського національного мистецтва, адже шансон там не співають. Постійно ходять щоб відлити, або зробити й іще по великому. РБК нині, на превеликий жаль, здебільшого використовується в якості громадського туалету. Природні потреби людини завжди домінували над духовними, з цим нічого не зробиш. Коли приїжджа людина в центрі Мени питає, де тут туалет, усі дають ствердну відповідь – ідіть он туди, в РБК.

 5. sita сказав:

  Особисто мені картина не подобається, але навіює спогади з дитинства. Так само, як психодел у “Кулінарії” 🙂

 6. Хтось сказав:

  Чого ці так звані активісти должни вирішувать за усіх інших? я як менянин причому далеко не самий останній в цьому городі, не поручав ніякому активісту йти защищать шевченка на домі культури. Лучче б зробили стіну по людськи а тепер будівельникам морока- як його тепер те утеплення робити щоб обминути того шевченка?а як тоді з утепленням?панно з шевченком дому культури тепла не добавить.

 7. Adolph сказав:

  Питання про Шевченка на стіні РБК варто було вирішити задовго до проведення ремонту. Втім, мені особисто той Шевченко і справді нагадує совкове минуле, однак ми усі звикли до нашого Тараса Григоровича. Ось так ми шануємо Кобзаря. Втім, дійсно питання не продумали, коли затверджували проект, а зараз доведеться вносити зміни на ходу. Але нині зникла мода на монументальні панно, якими колись у 1970-х прикрашали будівлі радянського типу будівництва. Без Шевченка РБК буде виглядати, на мою думку, не гірше, ніж із ним. А от РБК без традиційного українського хору, музикантів (зате у нас є музична школа 🙂 ), тобто без духового чи інструментального оркестру, без бодай якоїсь постійної естрадної групи при РБК, без нормальної апаратури та усього іншого – це лише будівля, яка несе в собі духовну порожнечу. А використовувати РБК в якості безкоштовного громадського туалету – чи не занадто дорогий туалет буде? 🙁