reestСтаттею 295 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище або власне ім’я.

Як це можна зробити – консультує начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби управління юстиції в Менському районі Лариса Попович.

Уже при досягненні 14 років особа має право змінити своє прізвище або власне ім’я за згодою батьків.

Реєстрація зміни імені проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою, котру подає ініціатор зміни. Неповнолітній разом із заявою подає свідоцтво про народження, довідку з місця проживання та заяву батьків або піклувальника про надання згоди на зміну імені.

Заява про зміну імені відділом державної реєстрації актів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня її подання. Відмова у наданні дозволу може бути оскаржена у суді.

У разі надання дозволу на зміну імені заявник у тримісячний строк може звернутися для реєстрації зміни імені до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Якщо заявник без поважних причин у зазначений строк не звернувся, дозвіл на зміну імені втрачає чинність.

Коментарі закриті.