reestЗ початку 2013 року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зі змінами і доповненнями. Державний нотаріус Катерина Петрикей розповідає про новації:

З 2013 року при зверненні фізичних та юридичних осіб в нотаріальну контору за вчиненням нотаріальних дій (договір купівлі-продажу, дарування, оформлення спадщини) нотаріус безпосередньо проводить і державну реєстрацію прав (замість бюро технічної інвентаризації, відділу Держземагентства).

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки проводиться після реєстрації у Державному земельному кадастрі.

У новій спрощеній процедурі передбачено, що всі речові права, як на земельні ділянки, так і на інше нерухоме майно, відображаються в одному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Дещо збільшена сума оплати нотаріальної дії, адже додано вартість самої реєстрації: 119 грн. – державне мито, 120 грн. – за надання інформації (витягу з реєстру речових прав), 68 грн. – за пошук інформації в реєстрі речових прав – за одну реєстрацію.

Спадщина на нерухоме майно реєструється безпосередньо на спадкоємця. А от у разі оформлення договору купівлі-продажу чи дарування нерухомого майна, коли право власності не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно працівником реєстраційної служби районного управління юстиції або нотаріусом, то спочатку реєструється виникнення права власності на продавця чи дарувальника, а вже потім – перехід права власності на зазначене майно.

Для реєстрації слід надати: паспорт особи, яка звернулась за вчиненням нотаріальної дії, та реєстраційний номер облікової картки. Якщо особа діє як представник, то надається нотаріально посвідчена довіреність і документи щодо особи, яку представляють; правовстановлюючий документ (договір, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, державний акт або інший документ, що підтверджує право власності).

Процедура реєстрації прав на нерухоме майно довготривала. Тому до державного нотаріуса слід записатися. Бажано особисто або через представника заздалегідь надати необхідні документи.

Коментарі закриті.