Показник народжуваності у Менському районі збільшивсяДля встановлення походження дитини від матері передбачений єдиний реєстраційний порядок. До заяви необхідно додати медичний документ закладу охорони здоров’я установленої форми. Також має подаватися паспорт або паспортний документ матері чи заявника (у разі, якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою).

Про це нагадує начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби райуправління юстиції Лариса Попович.

Якщо документ медичної установи про факт народження дитини відсутній, підставою для державної реєстрації є рішення суду.

У випадку народження дитини не у лікарні, документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини.

А коли заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини, документ має видати медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом міністрів. Зазначена комісія розглядає питання про підтвердження факту народження дитини за письмовою заявою жінки або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей.

Заявник не пізніше одного тижня з передбачуваного дня народження дитини поза закладом охорони здоров’я представляє комісії необхідні документи. У разі відсутності документів, комісія приймає рішення про обов’язковий медичний огляд матері і дитини.

Після підтвердження факту народження заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії медичну довідку. Вона і є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини.

– Майбутнім мамам для уникнення непорозумінь і ускладнень при державній реєстрації народження дитини необхідно своєчасно ставати на облік у жіночій консультації, – наголошує Лариса Попович. – А у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я – невідкладно звертатися до медичної установи.

Коментарі закриті.