У розпал передсвяткових покупок важливо знати, як можна заощадити гроші і уникнути зайвих витрат.

 

Фінансово-економічна криза змусила багатьох людей затягнути паски тугіше і навчитися заощаджувати. Редакція сайту Деньги.ua зібрала 10 порад експертів, які допоможуть вам навчитися економити гроші і раціонально використовувати накопичені кошти.

 

 

1. Навчіться вести рахунок грошей

Корисною звичкою для кожного стане ведення своєї фінансової звітності. В кінці кожного дня постарайтеся записувати свої витрати в спеціальний блокнот або заведіть для цього окремий файл на комп’ютері. На сьогоднішній день також існує безліч програм і додатків, які допоможуть вам вести звітність і не упустити нічого важливого.

 

Записуючи свої витрати, ви можете простежити, скільки коштів і на які потреби йде у вас в день, тиждень або місяць. Ви здивуєтеся, як багато непотрібних витрат спустошують ваш гаманець, і зможете раціонально визначити, від чого варто відмовитися.

 

 

2. Почніть планувати свої витрати

Таким чином, ви будете бачити, яка сума грошей залишиться після всіх витрат.

На початку кожного місяця складайте список обов’язкових витрат (комунальні послуги, витрати на бензин, оренду квартири і так далі), а також додавайте “резервну” суму на непередбачені витрати, які можуть з’явитися (похід до лікаря, день народження друга і ін.). Таким чином, ви будете бачити, яка сума грошей залишиться після всіх витрат, і зможете планувати бюджет.

 

 

3. Відмовтеся від кредитів і кредитних карт

Ви не зможете раціонально співвідносити доходи і витрати, якщо будете жити в борг. Наявність в гаманці кредитної картки тільки посилює бажання купити непотрібну річ, але ж запозичені у банку кошти доведеться рано чи пізно віддавати, а це – черговий удар по вашому бюджету.

 

 

4. Не витрачайте зарплату в день її отримання

Після отримання заповітної зарплати не заходьте в супермаркет або будь-який інший магазин. У таких місцях маркетологи придумують безліч способів, які “допоможуть” вам витратити якомога більше коштів на непотрібні товари. Прийдіть додому, складіть список покупок і чітко дотримуйтесь його, коли підете в магазин.

 

5. Заведіть скарбничку

Скарбничка допоможе зібрати на новий телефон.

У дитинстві всі збирали монетки в керамічні статуетки з невеликим вирізом, а потім розбивали їх або діставали гроші через отвір на дні. Цей спосіб накопичення досі добре працює. При великому бажанні за допомогою такої скарбнички можна назбирати на новий смартфон або оновлення гардероба.

 

 

6. Уважно ставтеся до акцій і розпродажів

Купувати продукти за заниженою ціною – дуже хороший засіб для економії грошей. Є люди, які примудряються економити на знижки і розпродажі чимало коштів зі свого бюджету, заздалегідь дізнаючись про умови та місце проведення акції. Однак за низькою вартістю часто стоїть неякісний або прострочений товар. Тому уважно стежте за датою виготовлення (якщо мова йде про продукти харчування) і ретельно перевіряйте герметичність упаковки.

 

7. Економте на шкідливі звички

Не витрачайте гроші на непотрібні товари.

Це допоможе вам не тільки заощадити гроші, але ще і здоров’я зберегти. Наприклад, відмова від куріння може зберегти вам чимало коштів, особливо якщо порахувати, скільки пачок сигарет ви купуєте за тиждень, місяць або рік. А це дуже хороша мотивація.

 

 

8. Намагайтеся економити на житлі

Встановіть лічильники на воду і газ, купуйте тільки енергозберігаючі лампи і не забувайте вимикати світло в кімнатах, якщо він вам не потрібен. Також пам’ятайте, що повністю завантажена пральна машина споживає менше води і електроенергії, а холодильник менше «мотає», якщо в нього не ставити гарячі страви.

 

9. Користуйтеся дисконтними картами

Можливо, у вас їх накопичилося не так вже й багато, але зате у вашого друга напевно завалялася карта, яка знадобиться вам. А один, в свою чергу, може попросити використовувати дисконти, які є у вас. Такий обмін буде вигідним для обох.

 

10. Купуйте товари оптом

Опт – відмінний спосіб заощадити. На сьогоднішній день в деяких супермаркетах оптові закупівлі починаються з трьох одиниць, а ціна буде значно нижче за роздрібну. Для будь-якої сім’ї такої спосіб покупки товарів буде вигідним. А зекономлені гроші, так і бути, можна витратити на улюблені ласощі.

Коментарі закриті.