Чи є бомбосховища у Мені
Ці двері ведуть до підвального укриття у приміщенні
райспоживспілки.
Нещодавно над Меною лунали звуки сирен. Жителів міста це спантеличило, адже країна фактично перебуває у стані війни. То чи не виникла яка загроза на нашій території?

Хоча інформація про включення сигналу була заздалегідь оприлюднена, меняни телефонували, питали, як реагувати у таких ситуаціях.

– Я чула по радіо, що як загуде сирена, то треба негайно включити канал 1+1 і слухати вказівки, – розповідає одна жіночка. – А ще вимкнути газ, електрику, взяти документи й ховатися в укриття. То чи правильно це?

Завідувач сектору з питань цивільного захисту апарату Менської РДА Сергій Леп’явко коментує:

– Панікувати не потрібно. На території області 22 жовтня проводилося штабне тренування системи цивільного захисту області. У нашому місті діють п’ять електросирен, була перевірена їхня справність. На будівлях ПАТ «Укртелеком» та «Мена Пак» вони у разі загальнонаціональної небезпеки включаються автоматично по команді з області. Ті, котрі розміщені на сиркомбінаті, газонаповнювальній станції та у державній пожежній рятувальній частині, включаються в автономному режимі.

Що ж робити, почувши сигнал сирени? За інформацією Сергія Леп’явка, потрібно увімкнути радіоприймач на першій програмі українського радіо або програмі Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії, прослухати інформацію, довести її до родичів і сусідів та діяти відповідно до отриманих рекомендацій і вказівок. Однак з отриманням якісного радіосигналу менянам не пощастило. У такому разі потрібно включати Перший національний телеканал (УТ-1). Якби у районі діяло дротове радіомовлення, з оповіщенням населення проблем би не виникло. Тепер же лишається сподіватися лише на те, що під час сигналу сирени не зникне електроенергія.

На щастя, у нашому регіоні військові дії не відбуваються, однак на випадок загрози або виникнення надзвичайних ситуацій населення повинно бути поінформоване про подальші дії. За інструкцією, громадянин, котрий знаходиться вдома, повинен:

– постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

– провести у квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водо- і електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

– знати місце найближчого укриття.

Так звані протирадіаційні укриття є у підвалах багатоквартирних будинків та установ. Питання у тому, чи захистять вони від артобстрілу.

– Досвід військових дій на сході країни показав, що нерідко люди гинули саме під завалами багатоповерхових будівель, не маючи змоги вибратися з підвалу, – говорить Сергій Леп’явко.

Адреси бомбосховищ у Мені

Коментарі закриті.