Страхову медицину запровадять у 2015 роціПісля 30 років у людини починається зворотній відлік часу, тобто розвивається загальне старіння організму. Знижується пам’ять, дошкуляють втомлюваність і головний біль. Як уникнути цього, розповідає лікар-психіатр цент­ральної районної лікарні Анатолій Гетьман:

– Хоч у це важко повірити, але дійсно у досить молодої людини вже гине один відсоток нейронів головного мозку. Поступово йде старіння кровоносних судин, погіршується їх еластичність. У стінках артерій починає відкладатися  холестерин – розвивається склероз артерій.

У зв’язку з цим до головного мозку недостатньо надходить поживних речовин і кисню, що поступово призводить до розвитку атрофічних процесів у корі головного мозку. Знижується пам’ять, з’являються головний біль, запаморочення, підвищена подразливість, втомлюваність, сльозливість.

Спочатку стирається з пам’яті свіжа інформація, а з часом може проявитися глибоке порушення пам’яті.
Передчасні зміни в судинах організму провокує порушення обміну холестерину в печінці в зв’язку із запаленням, що виникає, як правило, внаслідок знаходження там паразитів, лямблій, бактерій. Бактерії і паразити, виділяючи токсичні речовини, теж діють негативно на стінки артерій. Ураження артерій може наступати внаслідок прямої дії деяких вірусів, наприклад, герпесу.

Подразнюються артерії і вени при зловживанні алкоголем, тютюнопалінні, що теж призводить до відкладення холестерину в стінках судин. Внаслідок дії основних цих причин вже у віці 50 – 60 років можуть з’явитися симптоми склерозу.

Наскільки швидко наступить цей процес, залежить і від самої людини. Тому потрібно

змолоду раціонально харчуватись, обмеживши вживання тваринних жирів. Потрібно також достатньо вживати води в розрахунку до 30 мл на 1 кг маси на добу.

Вченими доведено, що після ранкового пробудження дорослому необхідно випивати склянку води з чайною ложкою лимонного соку. Ще по стакану – перед кожним прийомом їжі і через 2,5 години після їжі, а також перед сном. Це забезпечує правильне функціонування ферментних систем і обміну речовин.

Для підтримання тонусу артерій необхідно щоденно давати організму помірні фізичні навантаження, вести активний спосіб життя, достатньо спати. Варто також уникати стресів, бо при них виділяється велика кількість адреналіну, що звужує судини.

Підтримуйте в собі почуття бадьорості, не впадайте в тугу, відчай, не зациклюйтеся на хворобах, негативних емоціях. Необхідно щоденно отримувати позитивні емоції від життя, роботи, спілкування. А в похилому віці постійно тренувати пам’ять, наприклад, запам’ятовувати вір­ші, пісні, тексти. Давайте собі інтелектуальне навантаження – це покращує кровопостачання мозку і обмін речовин.

Якщо дотримуватися цих простих принципів, то до глибокої старості будете в ясному розумі та гарній пам’яті.

При появі перших симптомів склерозу не займайтеся самолікуванням. Не гайте дорогоцінний час, а звертайтеся до лікаря, щоби встановити точну причину захворювання та отримати правильне лікування.

Коментарі закриті.