З першого вересня 2018 року усі школярі відчують зміни у підходах до звичного навчального процесу.

Особливо ретельно профільне міністерство підійшло до освітнього простору першачків.

Детальніше про принципи Нової української школи (НУШ) та її впровадження на Чернігівщині розповів сьогодні під час брифінгу начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Микола Конопацький

– Акцент – педагогіка партнерства. Діти, батьки, педагоги є рівноцінними учасниками освітнього процесу. Учням даватиметься не просто багаж знань, а напрацьовуватимуться навички їх застосування в реальному житті. Вчителі в свою чергу матимуть більше свободи у виборі методів навчання, зможуть пропонувати свої навчальні програми, – зазначив Микола Конопацький.

Основні новації НУШ

З 1 вересня 2018 року впроваджується новий Державний стандарт початкової школи орієнтовно в 648 перших класах Чернігівщини з загальною кількістю учнів понад 10 тисяч осіб.

Наразі усі вчителі пройшли спеціальну підготовку та отримали відповідні сертифікати. Втім, навчання ще триватиме. Також всі вони отримають спеціальний методичний посібник розроблений фахівцями Чернігівщини.

До слова, 4 школи вже цьогоріч, за згодою батьків, випробовують підходи Нової української школи.

Варто зазначити, що вперше реформа має значне фінансове підґрунтя. На придбання всього необхідного для області виділять понад 30 мільйонів гривень.

Приємний сюрприз для першачків – ігрові набори від LEGO Foundation. Планується реалізація профільного навчання в старшій школі.

Що таке карта освітнього простору

Управління освіти і науки ОДА візуалізувало мережу закладів загальної середньої освіти. Їх наразі 520. На мапі відображено не лише місце знаходження школи, а й коротка довідка про неї та навіть стан дороги, по якій здійснюватиметься підвіз дітей за необхідності.

За допомогою карти можна більш детально вивчити сітку опорних закладів області. Їх насьогодні 31 та 16 філій.

Остаточну мережу буде сформовано після завершення процесу децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад області.

Окрім того, Микола Конопацький коротко охарактеризував результати цього навчального року.

– Нам вдалося оптимізувати мережу малокомплектних шкіл. Вкотре наголошую, це – не «вбивство» села, а шанс на якісну освіту для всіх учнів, – зазначив начальник Управління.

Коментарі закриті.