Золота осінь принесла не лише чарівну красу і душевний спокій, але й чихи та кашлі. Що робити для того, щоб зміна пори року не зашкодила здоров’ю? Відповідь на це питання дають заступник головного лікаря району Людмила Вахненко та завідувач дитячого відділення центральної районної лікарні Ірина Мироненко.

Перше і найважливіше, на що слід особливо звернути увагу, – це загальний спосіб життя – він має бути здоровим! Харчування в міжсезоння повинно бути збагаченим овочами та фруктами. Тому, купуючи додому щось на вечерю, думайте не лише про шлунок, але й про здоров’я.

Малорухливість, паління та алкогольні напої підвищують ризик захворювань. Візьміть себе в руки та позбавтеся шкідливих звичок! А народна «мудрість» про те, що чарка – це дезинфекція (вип’ю і ніяка зараза не причепиться) – цілковита брехня.

Ось п’ять порад щодо того, як підготуватись до міжсезонного грипу.

1. Профілактичне щеплення

Переконавшись на власному досвіді в ефективності такого захисту, усі медики району та їхні сім’ї щороку отримують щеплення. І, до речі, за власний рахунок. У минулому році вакцина коштувала, в залежності від виробника, від 60 до 100 гривень. Аптеки міста вже зробили замовлення необхідної кількості вакцин для району. Нині – оптимальний час для щеплення, адже проводити його потрібно за півтора – два місяці до сезонної епідемії грипу. Під час щеплення людина має бути здоровою – без таких симптомів як кашель та підвищена температура.

2. Вітамінотерапія

Це – найсмачніша порада! Усі люблять поласувати смачненьким, але треба пам’ятати, що для здоров’я важлива не кількість, а якість харчування. Саме тому лікарі рекомендують збагачувати свій раціон синтетичними вітамінами. Але вживати їх слід, попередньо проконсультувавшись з лікарем – які саме та в якій кількості вітаміни вам потрібні.

3. Профілактичні противірусні препарати

Їх широко рекламують у ЗМІ, і люди легко розпочинають приймати такі препарати самі та давати дітям. Але вживати їх потрібно також лише після візиту до лікаря, саме він повинен призначити вам препарат.

4. Температурний режим

З пониженням температури перед батьками виникає питання – включати опалення чи економити? «Хай загартовується!» – вирішують деякі і спокійно дивляться, як кімнатний термометр з 25 опускається до 15 градусів. Для дитини різкі зміни температури шкідливі і можуть призвести до захворювань. Тому, якщо ви вирішили загартувати своє чадо, то понижуйте температуру поступово. Лікарі рекомендують – один градус на місяць. Зверніть увагу також на одяг дитини – вона має бути одягнена тепло, але не пітніти.

5. Неспецифічна профілактика

Цибуля та часник в раціоні харчування, а також розрізані та розкладені в тарілках по кімнатах корисні, але лікарі просять не впадати в крайнощі і не покладатися тільки на народні засоби. Як кажуть поляки: «Що занадто, то не здраво».

Профілактика стає справді ефективною, якщо залучена вся родина, і кожен з членів сім’ї турбується про здоров’я інших.

Якщо ви захворіли, то профілактичні засоби вам не допоможуть – потрібне лікування. Не панікуйте і не впадайте в крайнощі. Просто будьте обережні і завбачливі, у першу чергу зверніться до лікаря і виконуйте його рекомендації. Видужавши, не забувайте про підтримуючу терапію – це коли ліки продовжують приймати без видимих симптомів ще деякий час, для закріплення одужання.

Самолікування шкідливе – наголошують лікарі.

Коментарі закриті.