На стаціонарне лікування до інфекційного відділення Борзнянської центральної районної лікарні госпіталізовано трьох працівників місцевої школи-інтернату з підтвердженим діагнозом “сальмонельоз”.

За повідомленням Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, всього на стаціонарному лікуванні перебуває 19 осіб, з яких 16 учнів. У 11 дітей підтверджено діагноз “сальмонельоз”, у трьох дітей – гостра кишкова інфекція невизначеної етіології, у довх – гостра кишкова інфекція цитробактер.

Стан хворих середньої тяжкості (13 осіб) та легкої тяжкості (6 осіб, з них три дитини). Навчальний процес в школі-інтернаті призупинено. Проводяться протиепідемічні заходи.

Менське районне лабораторне відділення ДУ “Чернігівський ОЛЦ МОЗ України” пояснює, як уберегтися від небезпечної інфекції.

Сальмонельоз – це кишкова інфекція, яка передається в більшості випадків з їжею. Викликають її мікроби роду сальмонел.

Ці мікроорганізми дуже довго можуть жити у зовнішньому середовищі. Наприклад, у воді зберігаються до 5 місяців, у м’ясі – близько 2–4 місяців (у замороженому м’ясі – 6 місяців), у пиві – до 2 місяців, у ґрунті – до 18 місяців. У молочних продуктах сальмонели живуть теж тривало (молоко – 20 днів, кефір – до 2 місяців, вершкове масло – до 4 місяців, сир – до 1 року).

У деяких з перерахованих продуктів (молоко, м’ясо) сальмонели можуть не тільки жити, але і розмножуватися, не змінюючи при цьому зовнішній вигляд і смак продуктів харчування. Наразі головний шлях розповсюдження сальмонельозу – яйця хворих птахів.

Симптоми сальмонельозу та перебіг хвороби

Перші симптоми сальмонельозу проявляються через 6–72 години після попадання бактерій в організм. Іноді бувають випадки, коли симптоми сальмонельозу ніяк не проявляються, і тоді людина (бактеріоносій), сам не страждаючи від хвороби, може заражати оточуючих.

Сальмонели поселяються на стінках тонкого кишечника і виділяють токсини, які викликають порушення тонусу, пошкодження нервової системи, зневоднення. При нормальному протіканні хвороби можна виділити наступні симптоми: головний біль, слабкість організму, підвищена температура, напади нудоти, блювання, біль у животі, діарея.

Якщо хвороба протікає у важкій формі, то спостерігається збільшення печінки і селезінки, а також зневоднення. Не виключено розвиток ниркової недостатності.

Якщо лікування сальмонельозу розпочато вчасно і правильно, то хвороба минає приблизно через 10 днів.

Діагностика та лікування сальмонельозу

Діагноз цієї хвороби ставиться після клінічних проявів, а для підтвердження проводять бактеріологічні та серологічні дослідження. Якщо вчасно не поставити діагноз, можливе запалення очеревини (перитоніт) та суглобів (поліартрит), інфекційно-токсичний шок.

При захворюванні на сальмонельоз госпіталізації підлягають лише діти, люди похилого віку, а також працівники харчової та медичної галузі.

Лікування сальмонельозу ведеться в декількох напрямках:

  •  антибіотики;
  • спеціальні розчини для компенсації втраченої рідини;
  • препарати, які виводять токсини;
  • відновлення нормальної мікрофлори кишечника;
  • дієти і загальнозміцнюючі заходи.

Не займайтеся самолікуванням при перших симптомах звертайтеся до лікаря!

Коментарі закриті.