Торішніх новоселів – зелених мавп – кличуть Мальвіна і Стьопа. Зебру – Мартін, ведмедицю – Ніка, Кнопа і Шайка, папуг – Флінт і Шарко (це старожили), Перший – какаду, другий – жако. А відвідала менський зоопарк Анна Єфименко, кореспондент газети “Гарт“.

– Шарко -це в честь доктора Жана Шарко, який «винайшов душ», або акули Шарко з мультика? – Запитую заступника директора Менського зоопарку (мова саме про його мешканців) Леоніда Вороб’я. Він сміється:

– На це питання я вам точно не відповім. Тваринам, птахам, рептиліям, які з’являються в нашому зоопарку, імена дають юні натуралісти. (У дітей щодо того, яке ім’я або кличка кому підходить, і справді дивовижна «чуйка». Називають – не в брову, а в око.)

Як розповів Леонід Іванович, Шарко не тільки розумний, але і промовець! Лексичний запас у нього, щоправда, невеликий, але зате саме той, що потрібно. Найкраще у нього виходить «спасибі» і «Валя». Валя – це Валентина Тищенко, яка доглядає за ним. (Можна уявити собі, як тане її серце, коли Шарко вимовляє обидва слова разом.)

– У зоопарку близько тисячі особин, і все названо?

– Ні звичайно. Навіть останній з новонароджених все ще просто таврійський зебу. (Дикий бичок з горбиком. – Авт.) Хоча йому вже більше двох тижнів.

Перед ним – з різницею майже на місяць – народилося два ослика (дівчата). Старша – Машка. Молодшу поки ніяк не кличуть.

Як і малюків (їх півдесятка) куплених в кінці минулого року двох «власників трав». Саме так перекладається з мови індіанців гуарані «капіба-ра». Якщо простіше, капібари – це водосвинки. (Їм вдається навіть спати у воді – аби ніс був на поверхні.) Поширені в Південній і Центральній Америці.

Останнім часом ці добродушні тваринки-вегетаріанці все частіше стають домашніми улюбленцями наших співвітчизників. Тих, яким вони по кишені і «по площі», адже водосвинки за розмірами – рекордсмени серед гризунів (довжина тіла досягає 1,5 метрів, вага – 60 кг).

– Перезимували добре, – задоволений Леонід Іванович. – У теплих павільйонах у нас також мавпи, фламінго, пелікани, білі павичі та інші вихованці. Та й зима була нехолодна.

З кормами на сьогодні проблем немає.

Запрошуємо всіх приїжджати до нас. Ціни на дитячі квитки не змінилися – 10 гривень. Малюки до 5 років можуть відвідувати зоопарк безкоштовно.

А квиток для дорослих з 1 квітня став на п’ятірку дорожче – 25 гривень.

Коментарі закриті.