У місцях позбавлення волі ув’язнені мають обов’язково працювати. І відпочинок для них намагаються розширити й урізноманітнити. Не так давно ув’язнені Менської виправної колонії №91 змагалися у богатирських іграх. А тепер тут відбулося кулінарне мангал-шоу.

Захід став можливим завдяки сприянню чернігівського ресторану «Старий Чернігів», шеф-кухар якого Дмитро Євсєєв був членом журі конкурсу.

– Повірте, я ніч перед цим не спав, – зізнався Дмитро «Нашому слову». – Ніколи не був у в’язниці, не брав участі у жодному із заходів, які організовуються за колючим дротом. Тому дуже переживав, як сприйме мою появу контингент конкурсу. Це ж трохи незвичайні люди, вони живуть у неволі. Ніхто з нас не застрахований, як каже народне повір’я, ні від суми, ні від тюрми. Коли прибув у колонію і зустрівся з конкурсантами, на душі відлягло – нормальні мужики!

П’ятеро ув’язнених з асистентами утворили команди «Алмаз», «Олімп», «Шторм», «Зеніт» і «Оріон». Напередодні у підсобному господарстві колонії зарізали порося, тож м’ясо на шашлики хлопці маринували звечора. І мангали ні в кого не просили – їх теж виготовляють ув’язнені.

До конкурсантів з напутнім словом звернувся начальник колонії Юрій Орловський. А журі враховувало складність рецепту, смакові якості шашлику, креативність подачі, супутні страви і доступність приготування.

Старалися усі команди. Їх учасники були зосередженими, зібраними, ще й намагалися жартувати. Згодом виявилося, що деякі з них навіть мають кулінарну освіту.

І рецепт приготування шашлику був у кожного свій. Хтось замочував м’ясо звечора, а комусь вистачило і двох годин. Соуси, супутні страви – аж очі розбігалися від побаченого.

Підтримували конкурсантів вболівальники. І їм дісталася не одна порція шашликів.

А переможцем конкур­су стала команда «Оріон», на другому і третьому місцях – «Олімп» і «Зеніт». Усім конкурсантам начальник колонії вручив грамоти і пам’ятні сувеніри.

Коментарі закриті.