Валентина Фесенко з Мени розповіла «Нашому слову» про своє пенсіонерське повсякдення
Валентина Фесенко.
На Менщині чимало стареньких, які живуть на одну пенсію. Теоретично її мало б вистачати на гідну старість. Ми вирішили дізнатися, як практично можна прожити на ці гроші. Валентина Фесенко з Мени розповіла «Нашому слову» про своє пенсіонерське повсякдення.

Доходи і статки

Пенсію отримую 1212 гривень. Пенсія така, бо працювала в Осьмаківському колгоспі, а коли з чоловіком переїхали в Мену – то в «заготскоті». Останнім часом працювала санітаркою в стоматполіклініці.

На маленькому городі, майже дві сотки, вирощую трохи овочів. На всьому економлю, майже нічого не купую. Коли ще були старі ціни, якось викручувалась, а зараз не знаю, що робити і як жити.

Делікатеси

Суп, борщ, картопля, вермішель – такі мої повсякденні страви. Котлет нема, м’яса теж. Раз на декілька місяців можу сала тоненького трохи купити.

У магазині купую півхліба, іноді булку. Дуже рідко дозволяю собі вершкове масло, а ще камсу – то і кіт поїсть, і я.

Шопінг

На великий базар не ходжу зовсім, а на маленькому ось недавно була – віночки на кладовище купувала.
Із одежі вже й не пам’ятаю, коли останній раз щось купувала – доношую «СРСР». У гості не ходжу, то і нащо нове купляти? У шафі он старі плаття висять, нікому не потрібні.

Взуття зараз роблять зовсім непутяще – лущиться, облазить, рветься. Ходжу в бурках, а на чобітках, де полущилось, то я його все повідривала, щоб не так страшно було.

Подорожі

У 2003 році їздила в Санкт-Петербург, як онучка народилася.Це була моя перша і остання подорож. Раз на рік син звідти з онучкою приїжджають, завжди грошей мені залишає. Внучку хочу дуже побачити, може, влітку приїде, якщо на кордоні пустять.

Оздоровлення

Восени лежала в лікарні, серце прихопило, так мені стільки тих ліків навиписували, дороге все – трохи побула та й додому. Колись давно зуби була зробила, а зараз біда з ними – день прожила і слава Богу.
Старим до смерті доживати ще якось можна, а як зараз молодим жити – не знаю.

Плани на майбутнє

Зараз намагаюся розібратися із субсидією – я її вже отримую, а що і як далі буде, невідомо. То думаю сходити в собез і дізнатися, що та як. А то у мене хата холодна, скрізь свище, виходить, що більше трьохсот кубів у зимовий місяць напалюю.

Коментарі закриті.